,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Студенти ЧДТУ знайшли численні артефакти на Молюховому Бугрі
Середа, 11 липня 2018 15:04

Студенти ЧДТУ знайшли численні артефакти на Молюховому Бугрі

Студенти ЧДТУ знайшли численні артефакти на Молюховому Бугрі

На Чигиринщині тривають двотижневі археологічні розкопки Молюхового Бугра студентами-істориками Черкаського державного технологічного університету, під керівництвом відомого археолога України Тетяни Нераденко.

Майбутні музеєзнавці та експерти культурно-історичних цінностей ЧДТУ разом із завідувачем кафедри історії та права Іриною Стадник, в межах двотижневої практики досліджують давній могильник та  поселення, яке було заселено з другої половини V до початку другої чверті III тисячоліття до н.е.

 

Всі фотографії можна переглянути на Flickr

 

Ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор та проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ Валентин Лазуренко відвідали студентів на розкопках, познайомились із цікавими знахідками, привезли смаколиків.

Черкаські археологи розкопали численні фрагменти кераміки доби неоліту та енеоліту, знаряддя праці з кремнію, зокрема крем’яний серп, та багато кісток тварин. Завдяки археологічним знахідкам студенти склали комплексне уявлення про побут та харчування давніх людей.

ДЛЯ ДОВІДКИ: Молю́хів Буго́р — відома археологічна пам'ятка України і Східної Європи доби неоліту (др. пол.V — пер. пол. IV тис. до н. е.) та енеоліту (др. пол. IV — пер. пол. ІІІ тис. до н. е.). Поселення розташоване на давній піщаній дюні в заплаві Тясмину на північ від села Новоселиця Чигиринського району Черкаської області.