,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ розпочалися Дні інформаційних технологій
П'ятниця, 18 травня 2018 15:46

У ЧДТУ розпочалися Дні інформаційних технологій

У ЧДТУ розпочалися Дні інформаційних технологій

17 травня у Черкаському державному технологічному університеті IV Міжнародною науково-практичною конференцією «Інформаційні технології в освіті, науці й техніці» (ІТОНТ-2018) розпочалися Дні інформаційних технологій.

 

−     Традиційно в Черкаському державному технологічному університеті проходить конференція ІТ технологій. Надзвичайно приємно, що цьогоріч представлена досить широка географія учасників події, вкотре підтверджуючи, що ІТ технології  не втрачають інтерес світової спільноти,наголосив у вітальному слові ректор ЧДТУ Олег Григор. −  Особливо у наш час, коли ІТ технології розвиваються неймовірними темпами, нинішня конференція покликана не лише об’єднати ІТ фахівців світу, а й сприяти обміну досвідом і знаннями та спонукати до спільного вирішення нагальних питань у галузі інформаційних технологій.

 

Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології в освіті, науці й техніці» ставить за мету стимулювання наукових і прикладних досліджень у галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), визначення перспективних напрямів застосування ІКТ в науці, вищій освіті, медицині й техніці, обмін науковими і практичними здобутками в цій галузі, встановлення більш тісних зв’язків між науковцями вищих навчальних закладів і наукових установ різних країн, заохочення молоді до наукового пошуку.

 

Конференція розпочала свою історію у 1997 році, як конференція молодих науковців, а згодом змінила назву та набула статусу Міжнародної, - зазначив завідувач кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій управління ЧДТУ, професор Юрій Триус. −  За цей час вже створилася певна спільнота навчальних закладів: академічних університетів, інститутів, які нас завжди підтримують,  ми охоче відвідуємо один одного, працюємо над спільними науковими проектами, видаємо спільні збірники, посібники, пишемо статті, публікуємо монографії. Одне із першочергових завдань конференції  − зближуватися, знайомитися, налагоджувати зв’язки не лише професійні, а й дружні.

 

Відтак, IV Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології в освіті, науці й техніці» відбулася за сприяння Міністерства освіти  і науки України, Черкаського державного технологічного університету, Навчально-наукового комплексу «Інститут прикладного системного аналізу» НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем НАН і МОН України, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Інституту інформатики Люблінської політехніки (Польща) та Сілезького університету в Катовіцах (Польща).

 

Перед початком пленарного засідання шановані гості та учасники заходу висловили щирі слова привітань та найкращі побажання плідної цікавої роботи в колі однодумців.

 

Протягом дводенної конференції особливу увагу приділили: теоретичним і практичним аспектам створення та оптимізації сучасних інформаційно-комунікаційних систем; системним інформаційним технологіям моделювання складних систем; інформаційним технологіям в техніці та робототехніці; інформаційно-комунікаційним технологіям в управлінні; інформаційним технологіям у сфері інтелектуальних обчислень; інформаційно-комунікаційним системам та мережам; безпеці інформаційних технологій; інформаційно-комунікаційним технологіям в наукових дослідженнях; комп’ютерне моделювання та інформаційні системи в економіці; комп’ютерному моделюванню фізичних і хімічних процесів; інформаційним системам в медицині; інформаційно-комунікаційним технологіям у вищій освіті; проблемам підготовки ІТ-фахівців у ВЗО.

 

Під час конференції проходили вебінари, презентації ІТ-компаній, демонстрації програмних засобів, електронних та інформаційних ресурсів.

IV Міжнародною науково-практичною конференцією «Інформаційні технології в освіті, науці й техніці» - це потужна платформа для обміну досвідом, знаннями, спільного пошуку шляхів для вирішення нагальних проблем в ІТ галузі та налагодження ефективної співпраці.

 

З понеділка, у межах ІТ Днів у Черкаському державному технологічному університеті відбудеться  ціла низка цікавих заходів:

У понеділок, 21.05, 13:00, Коференц-зал −  Круглий стіл «Створення в університеті творчого інтегрованого середовища по розробці та впровадженню власних стартапів, проектів, розробок в ІТ галузі». Презентація програми Summer StartUp Camp (бізнес-інкубатор YEP). Презентація бізнес-інкубатору ReaderTech

У вівторок, 22.05, 11:20, хол 1 корпусуПрезентація успішних проектів співпраці ІТ бізнесу та університету. Проект Noosphere Engineering School – спільний проект Noosphere та ЧДТУ для системної взаємодії практиків-дослідників зі студентами та викладачами. Презентація відомої в Україні компанії QATestLab, урочисте вручення дипломів студентам ЧДТУ

У середу, 23.05, 10:00, Коференц-зал Круглий стіл «Сучасна тенденція освіти – об’єднання університетської ІТ спільноти»

11:20, хол 1 корпусуПрезентація компанії Andersen, анонси можливостей стажування практики, навчання, курсів програмування

У четвер, 24.05, 11:50, Коференц-зал. «Банк Південний» – інформаційна лекція про організацію бізнесу, сплату податків, мале підприємництво в Україні, орієнтоване на ІТ галузь

У п’ятницю, 25.05Університетські змагання з комп’ютерних ігор Dota 2 та Counter Strike Sourse (командні та соло дисципліни).

У суботу, 26.05Неформальне студентське спілкування «Айтішніки на вилазці».