Ви тут: ЧДТУ Будівельний факультет Новини СТУДЕНТИ-ЕКОЛОГИ ПРОЙШЛИСЯ ЗАПОВІДНИМИ СТЕЖИНАМИ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ
Четвер, 31 липня 2014 15:40

СТУДЕНТИ-ЕКОЛОГИ ПРОЙШЛИСЯ ЗАПОВІДНИМИ СТЕЖИНАМИ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ

Студенти-екологи груп ЕК-23,24 будівельного факультету Черкаського державного технологічного університету напрямку підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансованого природокористування» повернулися із 7-денної польової практики (з 07.07. 2014 р. по 13.07.2014 р.) в Карпатах із курсу «Загальна екологія та неоекологія» (керівники практики: старший викладач Надія Корнелюк, к.х.н., доц. Людмила Ящук кафедри екології та м.н.с. Інституту еволюційної екології НАН України Сергій Конякін).

Саме там вони мали змогу ознайомитись та дослідити передгірські широколистяні лучно-орні, гірсько-лісові та високогірно-лучні чагарникові ландшафтні комплекси Ґорган, Свидовця, Чорногори; вивчити «зеленокнижкові» фітоценози, ендемічні, реліктові, раритетні види біоти та фауністичні комплекси гір Маковиця, Брескул, Хом’як, Говерла, Піп Іван, річок Прут із притоками Прутець Чемигівський, Кам’янка, Жонка, Женець та інші; оцінити нормування різних видів антропогенного пресингу на урбоекосистеми м. Яремче (Івано-Франківська адміністративна область).

Студенти-екологи і викладачі спробували смак гуцульської бринзи, голубців, банушу по-гуцульські, грибний гуцульський борщ, і цілющу воду р. Прут із рідкісними самовиливними джерелами води, купалися у гірській р. Прут, Бистрець, Чорний Черемош, пройшли екостежинами, зокрема: «Стежка Довбуша» (4,2 км), «На озеро Несамовите» (6,3 км), «На гору Говерла» (10,5 км), «На Солотвинські солоні озера» (140,5 км), «На водоспад Дівочі сльози» (5,5 км), «На водоспад Гук» (7,0 км), підгодували великих ссавців у вольєрному комплексі Карпатського національного природного парку і багато іншого.

Протягом 7 днів студенти вивчали екосистеми гірських полонин, озер льодовикового походження та лісів. Щодня пішохідними турпоходами керівники практики Корнелюк Н.М. та Ящук Л.Б. та студенти долали понад 14 км, а саме похід на г. Пожижевську, озеро Несамовите, метеорологічну станцію, на водоспади «Дівочі сльози» та «Пробій». Проливні дощі, град та сильний вітер не були перешкодами для подолання найвищої точки в Україні – г. Говерли. Також активні студенти-екологи Руслан Тритяченко, Олександр Шелудько, Вікторія Сальницька, Роман Майстренко та інші зробили природоохоронний внесок у збереженні екології Карпат. Вони долучилися до еколого-освітньої акції «За чисте довкілля». Акція включала прибирання пішохідних смуг гірських ландшафтів, що належать до природоохоронних, рекреаційних територій Карпатського Національного природного парку.

Під час поїздки студенти отримали екологічні знання і досвід щодо природи Карпатського регіону, масу позитивних емоцій від побачених унікальних гірських ландшафтів, видів біоти, історико-культурного надбання та спілкування з місцевими жителями, одногрупниками!

Щовечора студенти працювали над практичними заняттями, описували особливості карпатських екосистем. Вільний час від навчання грали на гітарі, в теніс, збирали лісові ягоди, а також їздили верхи на коні. В пам’яті залишилось багато яскравих моментів та незабутніх почуттів.