,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ дискутували про академічну доброчесність та авторські права
Четвер, 26 квітня 2018 12:36

У ЧДТУ дискутували про академічну доброчесність та авторські права

У ЧДТУ дискутували про академічну доброчесність та авторські права

 

 

25 квітня в Черкаському державному технологічному університеті відбувся  Круглий стіл «Тренінг з питань академічної доброчесності та авторського права», організований спільно з Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького.

 

Модерувала захід Стадник Ірина Юріївна – завідувач кафедри історії України та суспільних дисциплін ЧДТУ, кандидат історичних наук, доцент.

 

З привітанням до учасників Круглого столу звернувся проректор з науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків ЧДТУ Володимир Рудницький.

 

Наразі тема авторського права надзвичайно цікава та важлива, водночас вона викликає чимало питань, деякі з них ми сьогодні і розглянемо, –  зазначив у вітальному слові  Володимир Миколайович .

 

 Під час зібрання Корновенко Сергій Валерійович – проректор з наукової інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, професор,  презентував всім присутнім Центр інтелектуальної власності, інноватики та управління проектами.

 

Зважаючи на актуальність права інтелектуальної власності в сучасній Україні та світі, в нашому університеті відкрився Центр інтелектуальної власності, інноватики та управління проектами. – зауважив Сергій Корновенко. – Центр надає допомогу з реєстрації об’єктів авторського права та суміжних прав, патентування винаходів, корисних моделей та промислових зразків, патентування сортів рослин, реєстрація торгівельних марок, доменних імен, тощо.

 

Особливу увагу під час Круглого столу було приділено окремим аспектам порушення авторського права у вигляді плагіату в науковій та освітній сферах.

 

Доцент кафедри ІВ та цивільно-правових дисциплін ЧНУ імені  Богдана Хмельницького Тараненко Олег Миколайович представив цікаву презентацію на тему «Академічна доброчесність та боротьба з плагіатом». Доповідач детально розповів про види плагіату, шляхи його виявлення та відповідальність, яка передбачається за плагіат.

 

У свою чергу, Кульбашна Олена Анатоліївна – кандидат юридичних наук, доцент кафедри інтелектуальної власності та  та цивільно-правових дисциплін ЧНУ імені Богдана Хмельницького розкрила цікаву тему у доповіді «Службові твори як об’єкти права інтелектуальної власності».

Висвітлені у доповідях проблемні аспекти захисту авторського права спонукали до жвавої дискусії серед присутніх. Учасники зібрання активно обговорювали хвилюючі теми, спираючись на власний практичний досвід.

Лашко Євгенія Сергіївна магістр кафедри ІВ та  та цивільно-правових дисциплін ЧНУ імені  Богдана Хмельницького провела для учасників заходу майстер-клас по оформленню заявки для отримання авторського свідоцтва.

 

Майстер-клас з оформлення заявки для отримання авторського свідоцтва на комп’ютерну програму для всіх присутніх провела Тростіна Світлана Василівна – старший викладач кафедри ІВ та  та цивільно-правових дисциплін ЧНУ імені  Богдана Хмельницького.

 

На завершення тренінгу, Постригань Тетяна Леонідівна голова  Центру інтелектуальної власності, інноватики та управління проектами, кандидат юридичних наук, доцент, адвокат, провела огляд судової практики з питань авторського права та плагіату.


Підбиваючи підсумки круглого столу, Ірина Стадник наголосила на важливості та корисності проведення подібних тренінгів та подякувала всім учасникам заходу.

Академічна доброчесність та боротьба з плагіатом – дуже важливі та актуальні теми в умовах суспільства, яке трансформується, та науки, яка переживає епоху змін та розвитку, – підсумувала Ірина Юріївна.