Ви тут: ЧДТУ Новини Студенти ЧДТУ – майбутні експерти культурно-історичних цінностей – знайомилися з оцінкою національних жіночих прикрас ХVІІІ – ХХ ст.
Середа, 25 жовтня 2017 12:28

Учора, 24 жовтня 2017 року, студенти Черкаського державного технологічного університету спеціальності 032 «Історія та археологія» спеціалізації «Музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей» з навчальною метою  відвідали лекцію на тему «Українська народна жіноча прикраса ХVІІІ – ХХ ст.», яку проводив відомий краєзнавець Олександр Самков на базі Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Під час лекції студенти-першокурсники  нової і перспективної  для сьогодення спеціалізації «Музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей» разом із завідувачем кафедри історії України та суспільних дисциплін доцентом Іриною Стадник та доцентами кафедри Юрієм Лазуренком і Оксаною Худолей з навчальною метою та з точки зору експертної оцінки представлених на виставці експонатів українських народних жіночих прикрас ХVІІІ – ХХ століття мали змогу ознайомитися з унікальною експозицією, в яку входять жіночі прикраси з усієї України – від Закарпаття до Слобожанщини, дізнатися про особливості виготовлення та регіональні відмінності старовинної святкової жіночої прикраси - дукача, про відомі центри ювелірного мистецтва (золотарства) на Черкащині (такі як села Вереміївка, Лящівка, Загородище (нині – частина Ірклієва), про сільське золотарство, побачити багато фотографій (старовинних і копій, сучасних світлин) жінок у прикрасах, щоб скласти більш повне уявлення про образ тогочасної жінки.

- Це дуже цінний досвід для студентів, які обрали  спеціальність «Історія та археологія» за спеціалізацією «Музеєзнавство та експертиза історико-культурних цінностей», оскільки він дає можливість поглибити теоретичні знання, долучитися до майбутньої професії, – зазначила завідувач кафедри історії України та суспільних дисциплін, к.і.н., доцент Ірина Стадник.