,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ відзначили «День студентів Африки»
Четвер, 20 жовтня 2016 11:02

У ЧДТУ відзначили «День студентів Африки»

У ЧДТУ відзначили «День студентів Африки»

«День студентів Африки» відсвяткували в «Green cafe» Черкаського державного технологічного університету 19 жовтня.

На запрошення керівництва університету на свято завітав віце-президент Африканської ради в Україні Діалло Ісса Садіо.

«Це відновлення добрих старих традицій нашого навчального закладу, який має майже 30-річний досвід роботи з іноземними студентами», – зазначила директор навчально-наукового центру післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Світлана Лишко, – «Нещодавно випала нагода поспілкуватися зі студентами з африканських країн. На жаль, сьогодні їх лише 8 навчається в ЧДТУ. Згадалися мої студентські роки в тодішньому ЧІТІ (1989-1994 р.р.), коли таких студентів було кількасот. Крім навчання, в той час , на високому рівні було організоване і їх дозвілля: різноманітні вечори, дискотеки, екскурсії, зустрічі та творчі заходи. Донести до оточуючих людей в чужій країні частинку своєї історії, культури, традицій та звичаїв – це дуже важливо для студентів, які знаходяться далеко від свого дому».

Як зазначає Світлана Лишко, разом із керівництвом університету вони вирішили організувати і провести такий захід. Колорит і енергія виступаючих знайшли щирий відгук у всіх присутніх, тому атмосфера свята та доброзичливості наповнювала все дійство.

Також було відновлено традицію створення земляцтв. Земляцтво студентства Африканського континенту створено та обрано його старосту. Ним став Ібрагім Сіла.

Гостей привітав в.о. ректора ЧДТУ Олег Григор. Він побажав студентам успіхів та після закінчення навчання працювати на благо своєї країни.

«Ми з колегами, зокрема із Ніною Василенко, вклали у своїх вихованців душу, професіоналізм, доброту. Також допомогли їм адаптуватися до нових умов, як тільки вони прибули до нас, та приклали багато зусиль, щоб навчити їх розуміти та говорити українською мовою. Ми опікуємося ними і до сьогодні» , – розповідає завідувач кафедри української мови та загального мовознавства Олена Пчелінцева.

Гості не лише спілкувалися зі студентами, але і посмакували страви національної африканської кухні. Діалло Ісса Садіо високо оцінив знання української мови своїх земляків, подякував за повагу та турботу про них.

На зустрічі з Олегом Григором віце-президент Африканської ради в Україніповідомив, що буде всебічно сприяти поповненню контингенту студентів ЧДТУ молоддю африканського континенту. Найближчим часом він знову відвідає університет із делегацією.

Подія організована Навчально-науковим центром післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки з ініціативи Світлани Лишко і відбулася за підтримки керівництва університету.