Ви тут: ЧДТУ Новини В ЧДТУ відбулось офіційне відкриття ТИЖНЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
Вівторок, 26 квітня 2016 14:11

В ЧДТУ відбулось офіційне відкриття ТИЖНЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

В Черкаському державному технологічному університеті 25 квітня 2016 р. відбулося офіційне відкриття ТИЖНЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ. В межах програми діяльності Національної мережі ВНЗ-партнерів спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» («МРГ») протягом цього тижня всі університети-партнери будуть проводити різні заходи, присвячені питанням сталого місцевого розвитку: круглі столи, екологічні акції, студентські активності.

З презентацією результатів проекту «МРГ» в Черкаській області виступила регіональний координатор Анна Бабкова, яка відзначила особливості організації територіальних громад на Черкащині, а також головні пріоритети проекту на період до 2019 р.

Також в межах запланованих заходів проведено круглий стіл «Сталий місцевий розвиток: погляд очима різних поколінь», де презентовано кращі практики (в межах проекту «МРГ») по Україні та в регіоні. Студенти активно долучались до обговорення, а також висловили свої ідеї щодо мікропроектів, які можуть бути втілені в Черкаській області.

Ресурсний центр зі сталого розвитку протягом тижня ініціює проведення заходів із популяризації Цілей сталого розвитку, які були прийняті ООН 25 вересня 2015 року. Національна мережа університетів-партнерів спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» започаткувала акцію «Збережи життя» – Green Tree Challenge.

Протягом кількох годин 25 квітня 2016 р. сімнадцять університетів-партнерів посадили на території свого регіону дерево. Кожне дерево символізує певну ціль сталого розвитку.

Черкаський державний технологічний університет прийняв естафету сталого розвитку від Херсонського державного аграрного університету. На території нашого навчального закладу студенти разом з координаторами ресурсного центру зі сталого розвитку посадили вербу, що символізує третю ціль сталого розвитку: забезпечити підтримку здоров’я та поширення здорового способу життя для всіх людей, незалежно від віку.

Також протягом тижня в ЧДТУ відбудуться студентські дебати зі сталого розвитку, заходи до дня пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, екологічна акція по збору відпрацьованих батарейок «Батарейкам – утилізація», збір макулатури та StudyTour в громади-партнери  Проекту ЄС/ПРООН «МРГ-3» (м. Чигирин та громади с. Вершаці та Трушивці, Боровиця).