1 травня 2025 року на базі Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» відбувся виїзний семінар за участі працівників установи, викладачів та здобувачів вищої освіти кафедри історії та права й кафедри графічного дизайну, моди та стилю Черкаського державного технологічного університету. Програма наукового заходу окреслила широкий спектр питань, пов’язаних з історією, культурою, мистецтвом та потенціалом сучасної інтерпретації спадщини трипільців. Мова йшла про останні дослідження хронології, соціально-економічної організації, господарської діяльності, духовних вірувань представників трипільської культури. Особливу увагу учасники семінару приділили аналізу поселенської структури, типам жител і археологічним знахідкам, що свідчать про розвинуте землеробство та скотарство.
Серед питань, що розглядали упродовж семінару й викликали неабияку зацікавленість науковців та студентів, – символіка трипільської кераміки, антропоморфні та зооморфні пластики, а також можливі ритуальні практики, реконструйовані на основі археологічних знахідок. Особливий акцент було зроблено на аналізі археологічних артефактів, знайдених безпосередньо на території заповідника, що дозволило відчути зв’язок із минулим, доторкнувшись до глибин нашої історії.
Наприкінці заходу для його учасників організовано показ тематичних документальних фільмів, що продемонстрували велич Трипільської культури та втаємниченість багатьох аспектів її існування, які залишаються нерозгаданими донині.
По завершенню семінару викладачі та студенти відвідали експозицію музею Трипільської культури, розташованого в селі Легедзине, а також реконструйовані на території заповідника трипільські житла.
Важливим результатом заходу стали домовленості про підписання договору про співпрацю Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» та Черкаського державного технологічного університету, а також про можливість проходження здобувачами вищої освіти спеціальності В9 «Історія та археологія» археологічної практики на базі заповідника.
Студентсько-викладацький колектив кафедри історії та права й кафедри графічного дизайну, моди та стилю висловлює найщирішу подяку працівникам Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» й, особливо, його директорові Владиславу Чабанюку за взаємодію в організації та проведенні наукового семінару. Також вдячність профспілковому комітету ЧДТУ та особисто його голові Василю Загородньому за спонсорування заходу.