Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ обговорили роль Національної служби посередництва і примирення у вирішенні колективних трудових спорів та сприяння розвитку соціального діалогу
Понеділок, 20 травня 2024 13:42

20 травня 2024 року в межах меморандуму про співпрацю у Черкаському державному технологічному університеті для студентів спеціальності 081-«Право» кафедри історії та права відбулася лекція «Роль Національної служби посередництва і примирення у вирішенні колективних трудових спорів та сприяння розвитку соціального діалогу».

Під час зустрічі начальниця відділення Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області Оксана Євченко розповіла молоді, що Національна служба посередництва та примирення є постійно діючим державним органом, створеним згідно з Указом Президента України в 1998 році, та її діяльність базується на принципах роботи аналогічних зарубіжних служб, які ефективно функціонують вже більше 100 років. Також лекторка поінформувала слухачів про основні повноваження, механізми та завдання служби, підкреслила важливість своєчасного вирішення трудових конфліктів для підтримки стабільності в колективах та запобіганню незаконних страйків та пояснила алгоритм реєстрації трудового спору (конфлікту) і подальші кроки для його вирішення.

Впродовж лекції особлива увага була приділена ролі соціального діалогу між роботодавцями, працівниками та НСПП, як ефективному інструменту для досягнення взаємопорузуміння та консенсусу. Також начальниця регіонального відділення навела приклади успішних кейсів, де служба допомогла врегулювати конфлікти, що призвели до збереження робочих місць та покращення умов праці.

Окрім цього, студенти дізналися про процедури медіації та арбітражу, які застосовуються в процесі примирення.

Завдяки такій зустрічі майбутні фахівці у галузі права отримали корисні знання про практичні аспекти роботи з трудовими спорами та значення соціального діалогу для гармонійного розвитку суспільства.

До заходу також долучилися студенти факультету економіки та управління Черкаського державного технологічного університету.