ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Студенти ЧДТУ – учасники українсько-британського проєкту провели виїзне заняття в місті Ірпінь
Понеділок, 18 вересня 2023 11:59

Студенти ЧДТУ – учасники українсько-британського проєкту провели виїзне заняття в місті Ірпінь

Студенти ЧДТУ – учасники українсько-британського проєкту провели виїзне заняття в місті Ірпінь

16 вересня 2023 року учасники українсько-британського проєкту «Створення цифрових моделей пошкоджень будівель і споруд за допомогою дронів», за сприяння  профкому Черкаського державного технологічного університету, відвідали місто Ірпінь. 

Затишне містечко неподалік Києва, яке отримало значні руйнування на початку повномасштабного вторгнення, сьогодні сповнене німими нагадуваннями про звірства агресорів. Знімання пошкоджених будівель група здійснювала з дозволу Київської облдержадміністрації, який отримав відповідальний виконавець, учасник проєкту Ілля Березовський.

Першим об’єктом дослідження стало звалище розстріляних авто, що утворилося на в’їзді у місто Ірпінь: понівечені автомобілі не змогли захистити своїх водіїв та пасажирів, нині перетворившись на своєрідні складові великого меморіалу. Наступним місцем роботи була дитяча юнацька спортивна школа, від якої лишилися самі стіни. Цього дня, поруч з колишнею школою, на спортивних майданчиках проходили змагання з футболу та волейболу, як символ відродження життя. Далі учасники проєкту оглянули будинок культури, що хоч і має стріт-арт з лелеками та соняшниками, та не має даху, і декілька житлових будинків, у які відбулися «прильоти». В одному з таких будинків, в умовно «непошкоджених» квартирах, досі проживають люди, очікуючи вирішення своєї долі.

– Упродовж дня учасники проєкту закріплювали навички знімання будівель із квадрокоптера, причому саме пошкоджених, як і зафіксовано в самій назві проєкту. Загалом враження від поїздки досить неоднозначні: емоції від побаченого дуже сильні, неприємні. З іншого боку, потреба в подібній фіксації руйнувань є актуальною, тобто ми робимо все ж дуже потрібну справу, – зазначив завідувач кафедри геодезії, землеустрою, будівельних конструкцій  та безпеки життєдіяльності ЧДТУ Сергій Ротте.

Нагадаємо, що Черкаський державний технологічний університет спільно з Університетом Східного Лондона (University of East London), у межах партнерської угоди проєкту «Twinning», реалізовують інноваційний пілотний проєкт «Створення цифрових моделей пошкоджень будівель і споруд за допомогою дронів». Цей проєкт передбачає навчання керуванню безпілотниками і створення 3D цифрових моделей після виконання серії фотографій об'єкта. Отримані дані використовуватимуть українські та закордонні геодезисти для ухвалення спільного рішення щодо ефективних, стійких і екологічно чистих підходів до відновлення інфраструктури України.