,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ пройшли функціональні навчання з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності
П'ятниця, 15 вересня 2023 11:44

У ЧДТУ пройшли функціональні навчання з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

У ЧДТУ пройшли функціональні навчання з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

З 12 до 15 вересня 2023 року в Черкаському державному технологічному університеті проходили функціональні навчання керівного складу закладу вищої освіти з цивільного захисту. 

За ініціативи відділу відділу охорони праці та цивільного захисту ЧДТУ на запрошення адміністрації університету, практичні заняття з освітянами провели представники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області: завідувач Черкаських територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Юрій Дроговоз, майстри виробничого навчання Сергій Микитченко й Ігор Семенов та старший майстер виробничого навчання Інна Криворучко.

Під час тренінгу запрошені фахівці приділили увагу основним питанням з організації системи цивільного захисту відповідно до Кодексу цивільного захисту, зокрема ознайомили слухачів із нормативними документами у сфері цивільного захисту України та порядком розроблення плануючих документів з питань цивільного захисту у закладі вищої освіти. Зважаючи на воєнний стан у країні, головний акцент під час занять ставився на алгоритмі дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з бойовими діями – пожежі, вибухів, ракетних обстрілів, інших надзвичайних ситуацій, пов’язаних з війною. 

Своєю чергою старший майстер виробничого навчання Інна Криворучко провела навчання з домедичної допомоги постраждалим, зокрема наголосила на послідовності дій у випадку кровотеч, травм, поранень тощо. Під її керівництвом освітяни на практиці вчилися накладати пов’язки та турнікети для зупинки кровотечі, робити штучне дихання та непрямий масаж серця на тренажері-манекені.

Наприкінці функціональних навчань учасники успішно склали контрольні тести щодо рівня оволодіння необхідними знаннями і навичками та отримали посвідчення встановленого зразка. Окрім цього, представники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області надали слухачам курсів посібники, пам'ятки, методичну літературу, документи – всі необхідні матеріали для користування та проведення навчань у своїх підрозділах.