Ви тут: ЧДТУ Новини Науковці кафедри автомобілів та технологій їх експлуатації ЧДТУ взяли участь у міжнародній конференції з прогресу в дослідженні транспортних систем
Четвер, 13 квітня 2023 08:37

11 квітня 2023 року викладачі кафедри автомобілів та технологій їх експлуатації Черкаського державного технологічного університету взяли участь у міжнародній конференції «Asian Conference on Advances in Transportation Systems Research: Technology, Infrastructure, and Logistics (TRANSASIA 2023)»

Доповідь співавторів-науковців: Максима  Рудя, Людмили Тарандушки та Олександра Батраченка на тему «Підвищення безпеки дорожнього руху шляхом обчислювального аналізу аеродинамічної взаємодії між вантажівкою та мотоциклом» отримала схвальні відгуки авдиторії.

У своїй доповіді автори зазначили, що безпека дорожнього руху є критичною проблемою в усьому світі, оскільки щороку в дорожньо-транспортних пригодах гинуть, або отримують травми мільйони людей. Організація Об’єднаних Націй оголосила 2021-2030 роки Глобальним десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху з амбітною метою скоротити кількість смертельних і травмованих у ДТП на 50% до 2030 року. Одним із ключових факторів, що впливають на безпеку дорожнього руху, є взаємодія між різними транспортними засобами. Зокрема, у зв’язку з суттєвою різницею у розмірах, вазі, і як наслідок динаміці привертає увагу вивчення руху таких транспортних засобів, як вантажівка та мотоцикл. Взаємодія між вантажівкою та мотоциклом на дорозі є важливою проблемою безпеки як для водіїв мотоциклів, так і для водіїв вантажівок та інших учасників дорожнього руху. У цьому дослідженні автори зосередилися на аналізі аеродинамічного впливу вантажівки на мотоцикл, що слідує за нею та здійснює маневр обгону за допомогою моделювання обчислювальної гідродинаміки (CFD). Основною метою дослідження є підвищення безпеки на транспорті шляхом вивчення та порівняння точності та надійності різних моделей турбулентності, які зазвичай використовуються в CFD моделюванні.