Ви тут: ЧДТУ Новини 23 серпня – День Державного Прапора України
Вівторок, 23 серпня 2022 08:39

23 серпня – День Державного Прапора України

23 серпня в Україні відзначається державне свято – День Державного Прапора України на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України.

Державний Прапор – один із офіційних державних символів суверенітету держави, синьо-жовті кольори на якому мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства.

Упродовж історичних звершень синьо-жовтий стяг ставав символом боротьби за національні й соціальні права Українського народу. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної української  землі.

Державний Прапор як символ країни уособлює національну єдність, честь та гідність, традиції державотворення, історії та сьогодення.

Довідково

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни.

28 січня 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора».

В Україні свято встановлене згідно з Указом Президента Леоніда Кучми «Про День Державного прапора України» від 23 серпня 2004 року.

У 2009 році Президент України Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.