,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Студенти-екологи ЧДТУ відвідали практичний семінар у Канівському природному заповіднику
Вівторок, 20 липня 2021 10:18

Студенти-екологи ЧДТУ відвідали практичний семінар у Канівському природному заповіднику

Студенти-екологи ЧДТУ відвідали практичний семінар у Канівському природному заповіднику

В межах ознайомчої практики, задля поглиблення професійних знань з екології та біології, студенти кафедри екології Черкаського державного технологічного університету відвідали виїзний практичний семінар у Канівському природному заповіднику. 

Про історію створення заповідника та про здійснення метеоспостережень на його території майбутнім екологам розповів завідувач сектором забезпечення навчального процесу навчальної лабораторії заповідної справи Канівського природного заповідника, доктор філософії у галузі природничих наук Микола Борисенко. Принагідно студенти відвідали метеорологічний майданчик, ознайомились з роботою приладів та вивчили методику ведення записів метеорологічних показників, що важливо з точки зору кліматичних змін й процесів розвитку рослинності. 

Для вивчення різноманітностей біологічних видів практиканти разом із керівником практики, доцентом Людмилою Жицькою та доктором філософії Миколою Борисенком пройшли екологічними стежками заповідника, піднялись на найвищу точку місцевості – 225 метрів, побували на «Мар’їній горі», де збережено природну степову рослинність, ознайомились з видами деревних порід заповідника, геоморфологічними особливостями яружно-балкового рельєфу території в межах унікальної пам’ятки археології «Скіфське городище» і мали змогу поспостерігати за розвитком сукцесійних процесів у давньому лісі. 

Не оминули увагу екологів і питання експансії інвазійних видів у межах заповідника, орнітологічні дослідження та міграція птахів, ентомофауна заповідника. Фахові відповіді на них надав Микола Борисенко. Студенти подякували Миколі Миколайовичу за цікаву розповідь і поставили собі за мету знову відвідати заповідник, аби продовжити вивчення інших унікальних територій. 

По завершенню практичного семінару майбутні екологи відвідали Тарасову гору та меморіал Т.Г. Шевченка.