Ви тут: ЧДТУ Міжнародна діяльність Новини, оголошення, конференції Конкурс на здобуття міжнародної премії L’ORÉAL-UNESCO 2023 для жінок-науковців у галузі фізичних, математичних і комп’ютерних наук
Середа, 18 травня 2022 10:26

Директорат науки та інновацій Міністерства освіти і науки України інформує про проведення конкурсу на Міжнародну премію 2023 року у рамках програми L’Oreal-UNESCO «Для жінок у науці», який організований Секретаріатом ЮНЕСКО.

Програма була заснована у 1998 році і є ефективною можливістю для підтримки та заохочення українських науковців-жінок, а також просування їхніх досліджень на міжнародному рівні. Премією будуть нагороджуватися номінанти кожного з 5-ти географічних регіонів ЮНЕСКО, а саме: Африка й Арабські країни; Азія й Океанія; Європа; Латинська Америка; Північна Америка.

У 2023 році будуть нагороджувати п’ятьох видатних наукових дослідниць у галузі фізичних наук, математики та інформатики. Кожна із п’яти лауреаток отримає нагороду в розмірі 100 000 євро за внесок у наукові дослідження на церемонії, яка відбудеться в березні 2023 року.

Кінцевий термін подання заявок для визначення номінацій – 31 травня 2022 року.

Єдиним інструментом для подачі заявок кандидатів та моніторингу процесу відбору є спеціальна онлайн-платформа  https://www.forwomeninscience.com/ Для цього потрібно зареєструватися, створивши обліковий запис із паролем. Заявки в паперовому вигляді не розглядатимуть.

Контакти Секретаріату в разі виникнення додаткових запитань: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (в копії: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Кандидатки на здобуття премії зобов’язані:

- бути визнаними міжнародною науковою спільнотою за свої наукові досягнення;

- брати активну участь у наукових дослідженнях;

- працювати не менше 5-ти років у галузі фізичних, математичних та комп’ютерних наук (відповідно до переліку у додатку 1 за посиланням наприкінці тексту).

Критерії відбору учасниць:

- вагомий внесок у загальний розвиток науки;

- вплив робіт кандидатки на поточний стан розвитку відповідної галузі науки (кількість публікацій, цитування, участь у конференціях, наявність патентів, тощо);

- визнання кандидатки колегами з відповідної дисципліни через публікації;

- визнання прихильності кандидатки до освіти, викладацької діяльності, наставництва та/або до цілей сталого розвитку Організації Об'єднаних Націй у більш широкому плані.

Право висувати кандидатури на здобуття премії мають:

- керівники університетів або наукових установ;

- члени академій наук або інших національних наукових установ;

- завідувачі кафедр;

- професори;

- лауреатки премії L’ORÉAL-UNESCO для жінок-науковців за минулі роки.

Самовисування кандидатур і висування на здобуття премії членів сім’ї не допускається. Не допускається також висування наукових колективів.

Подані заявки на здобуття премії будуть розглядатися лише за таких умов:

- коротке обґрунтування щодо вибору кандидатури на присудження премії (200-400 слів) із зазначенням її внеску в розвиток науки у своїй країні;

- стисле викладення (максимум 40 слів) ключових технічних або професійних досягнень кандидатки;

- детальне резюме (CV), максимум 2-3 сторінки, із посиланнями на будь-які наукові соціальні мережі та/або вебсайти кандидатки (наприклад, ResearchGate, ORCID);

- список усіх публікацій кандидатки;

- перелік найвагоміших патентів кандидатки, починаючи з останніх;

- список 10 найважливіших публікацій разом з короткими (до 150 слів) резюме, в яких обґрунтовується значущість публікації, інформація про кількість посилань на кожну публікацію за винятком автопосилань;

- від трьох до п’яти рекомендаційних листів видатних учених, які не працювали і не працюють в одних установах із кандидатами.