,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Erasmus+

Завантажити прикріплення:

Erasmus+

АЛГОРИТМ ДІЙ

для участі у проєкті «Erasmus

 

Крок 1: Реєстрація на Порталі учасника

Всі організації залучені до заявки мають зареєструватися та надати основну юридичну і фінансову інформацію на Порталі учасника з питань освіти, аудіовізуальних засобів навчання, культури, громадянства і волонтерської діяльності, якщо ще цього не зробили. Щоб зареєструватися на порталі учасника, особа яка представляє організацію (або неформальну/ інформальну групу молодих людей) має виконати наступні кроки:

- Створити обліковий запис ЄС (логін ЄС) (якщо особа, яка представляє організацію/групу, ще його не має). Нові облікові записи- логіни ЄС можна створити на поданому сайті:

 https://webgate.ec.europa.eu/cas/eim/external/register.cgi

Фінансове регулювання ЄС можна знайти за посиланням https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/PDF/?uri=CELEX:32018R1046&from=EN%20317

- Доступ до порталу учасника:

https://ec.europa.eu/education/participants/portal/desktop/en/organisations/register.html та зареєструватися від імені організації/групи. Керівництво та Відповіді на часті запитання доступні на Порталі учасника. Організація/група має лише раз зареєструватися на Порталі учасника. Після завершення реєстрації, організація/група отримає Ідентифікаційний код учасника. РІС є унікальним ідентифікатором і є обовʼязковим при подачі заявки, дає змогу організації/групі зареєструватися в Еразмус+ в електронній формі в більш простій манері (тобто вводячи РІС у певне поле, вся інформація, надана організацією/групою при реєстрації автоматично відобразиться у формі заявки).

Крок 2: Перевірка дотримання критеріїв програми

До того, як подавати проектну заявку на підтримку від ЄС, організації, які беруть участь у підготовці свого проекту, мають перевірити дотримання наступних критеріїв: мінімальних технічних, виключення, відбору та присудження.

Крок 3: Перевірка фінансових умов

Типи гранту

Грант може бути наступним:

  • відшкодування конкретної частини допустимих витрат: наприклад, присуджена сума в межах Стратегічних партнерств, щоб покрити додаткові витрати, повʼязані з участю осіб з особливими потребами;
  • відшкодування на основі одиничних витрат: наприклад, присуджена сума для індивідуальної підтримки у рамках проектів навчальної мобільності у сферах освіти, професійної підготовки та молоді;
  • одноразові виплати: наприклад, присуджена сума для внесення вкладу в реалізацію додаткової діяльності в рамках програми Жан Моне;

-    фінансування за єдиною ставкою: наприклад, присуджена сума, щоб покрити непрямі витрати неприбуткових спортивних заходів;

-  поєднання вищезазначених Фінансовий механізм в рамках програми Еразмус+ в більшості випадках надає грант на основі відшкодування від усіх одиничних витрат.

             Ці типи грантів допомагають заявникам з легкістю підрахувати потрібну суму гранту і полегшити реальний фінансовий план проекту.

Крок 4: Заповнення і подання аплікаційої форми

Щоб подати запит на грант ЄС в рамках програми Еразмус+, заявник має використати конкретну для кожного напряму форму, що є доступними на веб-сайті Європейської комісії, Національного або Виконавчого агентств.

У разі проектів, поданих консорціумами, координуюча організація чи група подає одну аплікаційну форму для всього проекту від імені всіх організацій-учасниць. Заявка має бути подана відповідному Національному або Виконавчому агентству.

Більше інформації можна дізнатися у Керівництві до програми Еразмус+(pdf), яке розміщене на сторінці Відділу проєктів та програм ЧДТУ про Еразмус+

Презентація координатора Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлани Шитікової на тему «Можливості Програми ЄС Еразмус+ 2021-2027 рр. для України» (у форматі pdf)