,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Міжнародна діяльність Горизонт Європа

Горизонт Європа

Горизонт Європа

АЛГОРИТМ ДІЙ

для участі у проекті «Horizon Europe 2021–2027»

 

 Крок 1 – Знайти потрібний конкурс (секція «FundingOpportunities»: https://ec.europa.eu/info/research-and-innovation/funding/funding-opportunities_en).

 Крок 2 – Зареєструватися на порталі учасника (Participant portal:  https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/participant-register).

 Персональна реєстрація значно спрощує пошук партнерів та взаємодію в середовищі «Горизонт». На ційсторінці доступні дві опції – вхід (LOG IN) та реєстрація (REGISTER). Черкаський державний технологічний університет вже зареєстровано на цьому порталі. Інформацію для входу на портал можна дізнатися у Відділі проєктів та програм ЧДТУ.

Крок 3 – Знайти партнерів для розробки проекту або подати заявку в індивідуальному порядку (більшість проектів, фінансованих ЄС–співробітницькі проекти з щонайменше 3 організаціями з різних держав-членів ЄС або країн-партнерів (Associatedcountries)): https://ec.europa.eu/info/research-and-innovation/funding/funding-opportunities/funding-programmes-and-open-calls/horizon-europe_en

У більшості конкурсів програми Горизонт українська організація може брати участь за умови, що в консорціум уже входять три партнера зрізних країн членів ЄС чи асоційованих членів програми. Проаналізуйте чи Ви маєте достатній потенціал, щоб виконувати роль координатора. Правила не забороняють представнику третьої країни (якою є Україна) виконували роль координатора, але треба мати реальні підстави для аргументації перед ЄС щодо Вашої здатності виконувати таку роль. Тут серйозним аргументом може бути Ваш попередній успішний досвід участі у 7РП.

       Ще одним корисним способом встановлення контактів – це пошук організацій, які брали участь у міжнародних проектах за Вашою тематикою у попередніх програмах (5РП, 6РП, 7РП). Підготуйте два види інформації про себе: опис проектних ідей та опис профілю Вашої дослідницької групи. Опис профілю повинен відповідати тематиці конкурсу.

       Для розміщення Вашої інформації та пошуку партнерів пропонуємо використати наступні інформаційні ресурси:

  1. Мережа CORDIS: http://cordis.europa.eu/home_en.html
  2. Мережа “Ideal-ist“: http://www.ideal-ist.eu/partner-search/pssearch
  3. Мережа NMP: http://www.nmpteam.eu/welcome/nmp-ncp-network/
  4. Мережа “Fit for Health 2.0”: http://www.fitforhealth.eu/
  5. Мережа “The Enterprise Europe Network”: http://een.ec.europa.eu/

Крок 4 – Подайте Ваші пропозиції щодо проекту до Комісії

Для того, щоб подати Ваші пропозиції щодо проекту, Вам потрібно перейти до секції «Electronic Proposal Submission» на окремій сторінці присвяченій темі, що належить до конкретного конкурсу (Call). Вам потрібно увійти до власного облікового запису на порталі учасника (Participant Portal account) й почати заповнювати стандартні форми й надіслати Ваші пропозиції до Комісії.

У робочих програмах вказано часові рамки наступних конкурсів та конкретні сфери досліджень та інновацій, які будуть фінансовані. Доступ до робочих програмах можна отримати через Портал учасника.

Оцінювання експертами

По проходженню кінцевого терміну подачі, кожна заявка оцінюється комісією незалежних експертів в галузях конкурсу. Комісії експертів оцінюють кожну заявку відповідно до переліку критеріїв (http:bit.ly/H2020Eval). На цій основі для фінансування відбираються найкращі заявки.

Грантова угода

Коли заявка успішно проходить етап наукового оцінювання (тривалістю 5 місяців), аплікантів інформують щодо результатів. Європейська Комісія складає грантову угоду для заявок, які відібрано для фінансування. Зазвичай відводяться три місяці на підписання грантових угод. Грантова угода підтверджує опис дослідних та інноваційних видів діяльності, які будуть проводитися, тривалість проекту та його бюджет, ставки та витрати, права та обов’язки, розподіл ролей, правила призупинення чи припинення проектів.

Посилання на покрокову інструкцію:

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/how-to-participate/1

Посилання на OnlineManual:

https://webgate.ec.europa.eu/funding-tenders-opportunities/display/OM/Online+Manual.