,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас На студентів ЧДТУ чекає низка міжнародних обмінів та стажувань
Середа, 20 липня 2016 08:42

На студентів ЧДТУ чекає низка міжнародних обмінів та стажувань

ПРОЧЕРК

До країн ЄС черкаські студенти поїдуть у рамках кількох масштабних проектів, які впроваджує ЧДТУ, - інформує черкаський прес-клуб.
- Передовсім, група студентів протягом одного семестру навчатиметься в університетах Норвегії – у рамках Норвезько-Євразійського проекту «Water Harmony Project», - зазначає начальник відділу міжнародних зв’язків ЧДТУ Дмитро Тележинський. –  Проект, у якому беруть участь університети Норвегії, Німеччини, Польщі, Китаю, Шрі-Ланки та України, передбачає міжнародні обміни студентами: таким чином, поки наші магістри навчатимуться у Норвегії, ми прийматимемо групу норвезьких студентів. Проект передбачає гармонізацію навчальних планів університетів України, Білорусії, Казахстану, Таджикистану і Норвегії у напрямку підготовки спеціалістів з очищення природної води, очистки промислових та побутових стічних вод. Таким чином, на кафедрі хімії та водоочищення ЧДТУ, цьогоріч було відкрито нову перспективну спеціалізацію – з водопідготовки. Ця кафедра реалізує ще один проект, пов'язаний із якістю води, який фінансує Міністерство закордонних справ Норвегії. У рамках цих двох проектів, наші магістри, аспіранти і викладачі мають можливість вивчати технології водоочищення у Норвегії, Польщі, Німеччині, Китаї, Шрі-Ланці, а також проводити спільні наукові дослідження разом із норвезькими вченими.
У цьому році наші студенти, за рахунок гранту ЄС, уже поїхали на навчання до Варненського університету менеджменту (Болгарія) - а у нас оголошено новий конкурс, на отримання гранту від Шауляйського університету (Литва). Двостороння угода, укладена в рамках проекту  «Еразмус+», який також реалізує ЧДТУ, дає можливість навчатися у найбільшому виші Північної Литви протягом одного семестру для студентів факультету економіки та управління,  інформаційних технологій і систем, факультету електронних технологій.
Із цього року у ЧДТУ починає діяти також програма отримання подвійного диплому  – спільно із  одним із найбільших вишів Польщі -  польським державним університетом Люблінська політехніка. Магістерська програма цього вишу  передбачає два роки навчання – але наші магістри зможуть навчатися лише один рік – їм буде зараховано дисципліни, здані після першого року навчання у ЧДТУ. Першу спробу було зроблено торік – для  студентів будівельного факультету, цьогоріч же таку можливість розширено практично для всіх студентів ЧДТУ.