,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас До 60-річчя першого польоту в космос: у Черкасах презентували ракетно-космічні проекти
Вівторок, 13 квітня 2021 13:45

До 60-річчя першого польоту в космос: у Черкасах презентували ракетно-космічні проекти

Захід "Ноосфера. Інженерія майбутнього" відбувся в Черкасах у науково-технічній лабораторії Noosphere Engineering School сьогодні, 12 квітня. Його присвятили 60-річчю першого польоту людини в космос.

Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.

Захід розпочався із дискусії щодо питань розвитку інноваційного та інженерного потенціалу міста Черкаси та області. Зауважимо, що саме в Черкасах розташована одна з семи локацій Noosphere Engineering School в Україні (інші у м. Житомир, Київ, Рівне, Дніпро). 

"Приватні космічні бізнес-компанії стають на сьогодні успішними, тому що там сучасні бізнес-процеси та бачення, сучасні підходи до організації. Людина розумна завжди мріяла про космос. І ця мрія досяжна. І ми можемо згрупувати наші зусилля навколо цієї теми, бо космос і всі технології, які пов’язані з ним можуть стати тим самим локомотивом інноваційного розвитку для нашої країни. Користуючись нагодою, що сьогодні 60 років від тоді, як людина полетіла в космос, ми вирішили організувати ось такий захід. Хочемо показати, що наука й освіта не повинна зосереджуватися в нашій країні в якихось регіонах і що Черкаси теж повинні й можуть розвиватися. У західних країнах успішними є саме регіональні ЗВО", – зазначив організатор заходу Сергій Веретюк.

Під час заходу спікери та запрошені гості обговорили питання синергії науки, освіти та бізнесу.

"Проблема сьогоднішнього часу заключається в кризі пізнання. Всі говорять про економіку, але головне те, як ми знаємо. Ми думаємо, що треба реально змінювати старе й створювати нове пізнання. На початку 20 століття фізики почали вивчати це питання, але рішення вони не знайшли. Ми маємо на сьогодні набагато більше досвіду, ніж вчені тоді. Ми маємо більший досвід. Тому ми повинні створювати науку наносфери. От ми над цим і працюємо. У молоді є одна найбільша перевага – вона молода. Вона має час учитися новому розумінню, як світ існує. Все швидко змінюється. Молоді потрібно вчитися. Зараз усі критикують, а потрібно пропонувати", - зазначив професор, науковий керівник в ГО «Асоціація Noosphere» Ігор Ханін.

Після цього були презентовані успішні проекти космічної тематики від школярів Черкащини та студентів міста Дніпро. Зокрема – проектів-фіналістів міжнародного конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge: PancakeSat та Студентська ракета

"Тут я навчаюсь уже понад півтора року. PancakeSat – це розробка дешевих супутникових апаратів як для навчальних цілей, так і для будь-якого напрямку, який обере споживач. Я працюю над розробкою інженерного та програмного забезпечення. Ми робимо дешеві конструкти, які студентам допомагають вивчати конструювання супутникових апаратів, їхню зборку та запуск на орбіту. Новий погляд  може змінити ставлення людей до космосу та виготовити щось нове", – розповідає один із розробників PancakeSat Павло Усатюк. 

Для довідки:

Інжинірингова школа Noosphere (або Noosphere Engineering School) – це спільний проєкт "Асоціації Noosphere" та провідних ЗВО України, який популяризує інженерну освіту та створює в Україні екосистему, сприятливу для розвитку інноваційних студентських стартапів.  Серед найбільш успішних розробок, реалізованих на базі Noosphere Engineering School – мобільний додаток "My Pol", система автоматизованого управління вогнем артилерії "ArtOS", система моніторингу якості повітря YourAirTest, розумна сигналізація для велосипедів WheelKeep та інші.

ГО "Асоціація Noosphere" – некомерційна громадська організація, яка популяризує наукові дослідження та науковий підхід.