,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас У ЧДТУ згадали трагічні сторінки війни в Афганістані
Середа, 13 лютого 2019 15:45

У ЧДТУ згадали трагічні сторінки війни в Афганістані

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 30-та річниця виведення радянських військ з Афганістану. Радянсько-афганський збройний конфлікт на афганській землі тривав десять довгих років, триває і сьогодні, але, на щастя, вже без участі наших українських солдат.

Інформує інтернет-видання ПРОЧЕРК

Як повідомили у прес-службі ЧДТУ, до 30-річчя виведення військ з Афганістану у Черкаському державному технологічному університеті, за ініціативи кафедри історії та права і Центру студентського розвитку та культурних програм відбувся круглий стіл «Одвічний біль Афганістану: ціна чужої війни».

Викладачі, студенти та воїни-афганці зібралися за круглим столом, щоб вшанувати загиблих, послухати спогади очевидців, переглянути документальні матеріали та пригадати страшні історичні події Афганської війни.

– Українці на другому місці за чисельністю загиблих на війні в Афганістані. Те, що ми сьогодні згадуємо ті події говорить про те, що ми є повноцінна нація, яка пам'ятає своє історичне минуле, критично аналізує його і робить висновки, – зазначив у вступному слові проректор з гуманітарно-виховних питань, професор Валентин Лазуренко.

 

За дорученням ректора ЧДТУ Олега Григора Подякою університету та квітами від профкому вишу вшанували нинішніх працівників університету, учасників бойових дій в Афганістані: професора, завідувача кафедри промислового та цивільного будівництва Павла Донченка, начальника автошколи ЧДТУ Леоніда Діденка, завідувача лабораторіями кафедри будівельних конструкцій Григорія Прусова.

– Кожен, хто там знаходився, в Афганістані, міг отримати кулю або уламок у будь-який момент, у будь-якому місці. Зараз нам потрібно навчитися захищати батьківщину, оскільки сильна армія – це запорука збереження життя. Пам’ять про воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів, захисників країни закарбується назавжди у серцях прийдешніх поколінь, а завдання сучасників виявляти розуміння і шану до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі, – зазначив у своєму виступі Григорій Прусов.

 

На круглий стіл до ЧДТУ завітав та виступив почесний гість, людина, яка безпосередньо брала участь у бойових діях у Афганістані, голова Черкаської обласної організації ветеранів Володимир Веретільник.

 

– Дуже багато українців брали участь у цій війні. Під час війни в Афганістані героїчні вчинки робили прості хлопці, ваші ровесники, висмикнуті зі свого буденного життя. Це люди, які проявили себе найкращим чином і не зрадили присягу, яку вони давали, – зауважила завідувач кафедри історії на права ЧДТУ, доцент Ірина Стадник.

 

Через трагедію Афганістану пройшло понад 160 тисяч українців, в Україну з Афганістану не повернулося 72 військовополонених та зниклих безвісти, понад 100 черкащан віддали своє життя на афганській землі і близько ста учасників бойових дій в Афганістані зараз проживає на Черкаській землі.