,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас На Черкащині відбувся широкомасштабний Форум майбутнього
Понеділок, 21 травня 2018 12:16

На Черкащині відбувся широкомасштабний Форум майбутнього

З метою збереження та примноження освітнього потенціалу, накопичених знань, досвіду і професіоналізму, які мають і набувають випускники навчальних закладів регіону під час навчання, сьогодні відбувся широкомасштабний Форум майбутнього «Вчись, працюй, живи на Черкащині!». Захід проходив на Площі Знань Черкаського державного технологічного університету, учасниками стали старшокласники, студенти та всі бажаючі ознайомитися із можливостями працевлаштування в регіоні.

Інформує офіційний сайт Черкаського регіонального центру зайнятості

У заході взяли участь представники обласної, місцевої влади, обласного об’єднання організацій роботодавців, обласної профспілки, обласної служби зайнятості, регіональної ради підприємців області та громадські організації.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Коваль підкреслив важливість проведення заходу, який покликаний зберегти молодих спеціалістів робітничих та інженерних спеціальностей від виїзду за кордон.

Зі словами вдячності за підтримку ініціатив та участь у Форумі виступив ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор. У в’язку з тим, що на сьогодні є нагальна необхідність популяризувати та повертати авторитет саме робітничим професіям він запрошував всіх долучатися до роботи у виставкових локаціях.

«Наше завдання сьогодні полягає в тому, щоб навчити молодих людей фаховим умінням, щоб вони, завершивши навчання  в закладі, були працевлаштовані на робочі місця, і водночас – створити максимально комфортні умови для підприємців, які б мали змогу платити гідну заробітну плату своїм працівникам. А в громадян, щоб був стимул працювати в Україні, а не за кордоном», - наголосив під час виступу директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. Також він відзначив, що з метою попередження молодіжного безробіття служба зайнятості створила Всеукраїнський кадровий резерв, що собою являє технологію швидкого пошуку і підбору кадрів на запити роботодавця.

Звертаючись до молоді директор зауважив, що будувати свою кар’єру необхідно на Батьківщині, а служба зайнятості, у свою чергу, подбає про становлення особистості як висококваліфікованого фахівця, допоможе обрати професійний шлях або здобути нову професію, підвищити кваліфікацію, підібрати роботу відповідно до покликання, професійних зацікавлень та уподобань. «В наш час необхідно швидко адаптуватися до сучасних вимог ринку праці, здобувати нові знання, розвиватися, не зупинятися на досягнутому і невтомно рухатися вперед. За що б ви не взялися, головне – будьте віддані своїй справі до кінця. Не обов’язково досягати якогось зоряного успіху, головне бути чесним перед самим собою в обраній професії та робити те, що любите і любити те, що робите!», - закликав Григорій Дендемарченко.

У рамках Форуму діяли локації у форматі виставок представлені роботодавцями та навчальними закладами м. Черкас. Всі бажаючі ознайомилися із сучасними реальними можливостями підприємців Черкащини, дізналися умови вступу до відповідних навчальних закладів, спеціальності та напрямки підготовки, які можна отримати у закладі, ознайомилися з ситуацією на ринку праці Черкащини.

Водночас на заході діяла дискусійна платформа на тему «Як зберегти молодих фахівців із робітничих та інженерних спеціальностей – випускників навчальних закладів Черкащини від виїзду на роботу за кордон», в які взяла участь директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак. Дискусійна тематика стосувалася  перспективам впровадження дуальної освіти в навчальних закладах регіону, обговорювалася розробка «Дорожньої карти» соціально-економічного розвитку Черкащини та визначалися критерії, за якими оцінюється «престиж» місцевих роботодавців на місцевому ринку праці.

Як обрати майбутній фах, успішно працевлаштуватися на перше робоче місце, побудувати кар’єру – на ці та багато інших різноманітних питань з професійної сфери знайшли відповіді понад 300 молодих людей, які скористалися послугами Профорієнтаційного майданчику. У ході його роботи проводилася експрес-діагностика щодо визначення власних професійних намірів. Представники обласного та міського центрів зайнятості на чолі з начальником відділу організації профорієнтації ОЦЗ Аллою Баранцовою спільно надали молоді ряд фахових профорієнтаційних консультацій. З актуальними вакансіями міського центру зайнятості можна було ознайомитися в Центрі працевлаштування та кар’єри, який діє на базі навчального закладу.

Довідково: Обласна служба зайнятості вже 20 років тісно співпрацює з Черкаським державним технологічним університетом у напрямку організації професійного навчання безробітних на замовлення місцевих роботодавців. За ці роки за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового страхування на випадок безробіття на базі навчального закладу проходили професійне навчання понад 500 громадян. Перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців здійснювалися за такими спеціальностями як – фінанси, облік і аудит, інформаційні системи та технології в обліку, менеджмент організацій і маркетинг. Високий рівень організації професійного навчання закладу сприяє тому, що його випускники користуються попитом на регіональному ринку праці.

 Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ