Ви тут: ЧДТУ Факультет економіки та управління Новини Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціальні та гуманітарні технології: філософсько-освітній аспект» в ЧДТУ
Понеділок, 28 березня 2016 20:37

24-25 березня 2016 року кафедрою філософії Черкаського державного технологічного університету відбулася II Науково-практична конференція «Соціальні та гуманітарні технології: філософсько-освітній аспект». Співорганізатори заходу – кафедра менеджменту ЧДТУ, Черкаське регіональне відділення Соціологічної Асоціації України. До організаційного комітету II Науково-практичної конференції ввійшли: голова комітету: Назаренко С.А., д.е.н., професор, в.о. ректора Черкаського державного технологічного університету, заступник голови: Бойко А.І., д.філос.н., доц., завідувач кафедри філософії Черкаського державного технологічного університету; члени оргкомітету: Кукуленко-Лук’янець І.В., к.псих.н., доц., в.о. завідувача кафедри загальної психології та педагогіки Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького; Дудко Л.А., к.соц.н., голова Черкаського регіонального відділення Соціологічної Асоціації України; Прямухіна Н.В., к.е.н., доц., декан факультету економіки та управління Черкаського державного технологічного університету; Бондаренко М.О., к.т.н., доц., директор науково-дослідного інституту Черкаського державного технологічного університету.

Науково-практична конференція розпочалась в І корпусі ЧДТУ 24 березня о 10.00 виставкою «Філософія і соціологія в ЧДТУ» та ознайомленням з науково-методичними виданнями кафедри філософії. Об 11.00 год. виконуючий обов’язки ректора ЧДТУ, голова оргкомітету конференції Назаренко С.А. вітальним словом урочисто відкрив захід.

З доповідями на пленарному засіданні виступили:

1. Кукуленко-Лук’янець І.В., кандидат психологічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри загальної педагогіки і психології Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького; на тему: «Екзистенціальний вакуум як кризовий аспект у становленні зрілої особистості».
  2. Лімборський І.В., доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри прикладної лінгвістики Черкаського державного технологічного університету; на тему: «Місія сучасного університету».
  3. Очеретяна Т. Б., головний редактор видання «Нова доба»; на тему «ЗМІ як соціальна технологія».
  4. Захарова О.В., доктор економічних наук, професор, кафедра менеджменту Черкаського державного технологічного університету; на тему: «Соціальна відповідальність вищої школи на прикладі підготовки фахівців за напрямом «менеджмент».
  5. Панкова Л.І., кандидат економічних наук, доцент, кафедра менеджменту Черкаського державного технологічного університету; на тему: «Проблеми та особливості капіталізації соціального потенціалу України».
  6. Пчелінцева О.Е., кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови і загального мовознавства  Черкаського державного технологічного університету; на тему: «Мовна освіта в сучасному університеті».
  7. Терепищий С.О., кандидат філософських наук, доцент, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова; на тему: «Ландшафт і антиландшафт освіти: від традиції до футурології».
  8. Буравченко Р.В., кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії Черкаського державного технологічного університету; на тему:«Основні правила найефективнішої економічної взаємодії продуктивних сил суспільства: новітні ідеї лібералізму».

В ході конференції  відбулась подіумна дискусія на тему «Соціологічна освіта та соціальні дослідження: сучасні виклики та можливості». Модераторами дискурсу виступили запрошені науковці: Бабенко С.С., кандидат соціологічних наук, доцент, факультет соціології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Богдан О.В., кандидат соціологічних наук, доцент, Національний університет «Києво-Могилянська Академія».

26 березня 2016 р. на другий день роботи конференції відбулися філософські диспути в on-line просторі, де присутнім представили свої доробки:

1. Берегова Г.Д.,доктор філософських наук, професор,  Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри філософії і соціально-гуманітарних дисциплін «Біоетика як біологія духовності»
  2. Костючков С.К.,кандидат політичних наук, доцент кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та соціології Херсонського державного університету «Проблемне поле сучасної системи біофілософського знання: біополітика»
  3. Вдовиченко Є.В.,кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії і соціально-гуманітарних дисциплін Херсонського державного аграрного університету «Історичне коріння та природа корупції у вітчизняній освіті».

Захід продовжився в вигляді роботи секцій, на яких розглядалося коло питань:

1. Трансформації соціокультурної реальності: виклики, ризики, перспективи розвитку:
  • роль філософії у суспільстві ризику;
  • наука у добу інформатизації;
  • економіка епохи глобалізації;
  • становлення нових вимірів моральності в контексті викликів глобалізації;
  • релігійна ідентичність у сучасній соціокультурній реальності.
  1. Соціальна орієнтованість інноваційної доби: нові концепти та сучасні рішення:
  • зміни самовизначення та перспективи людини у добу NBICS- технологій;
  • філософський зміст та проблеми біоетики в сучасних умовах.
  1. Гуманітарні технології та проблеми сучасної цивілізації: пошуки, досягнення, проекти, гіпотези:
  • модернізація вищої освіти у ХХІ ст. як фактор збереження і підвищення інтелектуального потенціалу українського суспільства;
  • роль суспільно-гуманітарних наук у розв’язанні проблем сучасної цивілізації;
  • проблеми формування екологічної культури.

За результатами роботи конференції буде видано збірник Матеріалів конференції.

Сподіваємось, що подібні заходи сприятимуть формуванню ефективної наукової платформи гуманітарного спрямування в ЧДТУ.

Дякуємо всім учасникам і організаторам за участь в конференції!