Ви тут: ЧДТУ Анонси Конкурс проектів наукових досліджень і розробок, виконання яких розпочнеться у 2017 році
Середа, 13 липня 2016 00:30

Відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. №1084 «Про затвердження Порядку формування і виконання замовлення на проведення фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та виконання науково-технічних (експериментальних) розробок за рахунок коштів державного бюджету»Положення про проведення конкурсного відбору Міністерством освіти і науки України наукових проектів, які виконуються підвідомчими вищими навчальними закладами ІІІ-ІV рівнів акредитації та науковими установами Міністерства за рахунок коштів загального фонду державного бюджету, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.06.2006 № 423, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 10.11.2006 за № 1196/13070наказу Міністерства освіти і науки України від 30.06.2016 № 717 та з метою підвищення наукового рівня фундаментальних досліджень, практичної цінності прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, науково-дослідним інститутом університету пропонується науковцям університету до 1500 понеділка 15 серпня 2016 року подати на електронну адресу науково-дослідного інституту ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ) проекти наукових досліджень і розробок представлених за формами згідно додатку №1 (форма проекту фундаментального / прикладного дослідження) та додатку №2 (форма проекту науково-технічної / експериментальної розробки).

Обираючи секцію, слід врахувати наказ від 30.06.2016 №718 "Про внесення змін у додаток 2 до наказу Міністерства освіти і науки України від 22.01.2016 №45", в якому наводиться наступний перелік секцій за фаховими напрямами Наукової ради МОН:

1. Математика
20. Соціально-історичні науки
21. Літературознавство, мовознавство та мистецтвознавство
22. Науки про Землю
23. Наукові проблеми сільського, лісового і садово-паркового господарства, ветеринарії
24. Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології

Слід звернути увагу, що при формуванні тематики наукових досліджень і розробок необхідно скористатися Статтею 3 Закону України від 11.07.2001 № 2623-ІІІ «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки».

З метою забезпечення оптимізації кількості проектів досліджень і розробок та запобіганню розпорошення бюджетних коштів на їх виконання при формуванні тематики наукових досліджень і розробок також необхідно орієнтуватись на вирішення найактуальніших проблем у сфері розвитку науки та економіки, зокрема шляхом формування міждисциплінарної тематики зазначених проектів.

При здійсненні конкурсного відбору, перевага буде надаватися тим проектам, які мають особливо важливе значення для підвищення обороноздатності та національної безпеки держави, мають прикладні результати подвійного використання, а також конкурентоспроможні на світовому ринку та спрямовані на використання у соціальній сфері, виробництві, навчальному процесі. У зв'язку з цим, рекомендуємо проводити самоаналіз запитів проектів, що подаються. Для цього пропонуємо скористатися наступною формою науково-експертного висновку за результатами наукової та науково-технічної експертизи з оцінювання проекту на проведення наукової роботи та науково-технічної (експериментальної) розробки. При цьому, в результаті експертизи (див. п.3 наказу ЧДТУ від 07.07.2016 №254/01) до участі у другому етапі Конкурсу науково-дослідним інститутом пропонується подавати лише ті проекти, які набрали не менше 76 балів.

Підставанаказ ЧДТУ від 07.07.2016 №254/01.