,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Підготовка та атестація енергоаудиторів Новини В ЧДТУ закінчилися курси професійної підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності
П'ятниця, 20 грудня 2019 18:55

В ЧДТУ закінчилися курси професійної підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності

В ЧДТУ закінчилися курси професійної підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності

  У Черкаському державному технологічному університеті з 03 по 13 грудня проходили курси професійної підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності (за матеріалами проекту GIZ «Підтримка національного Фонду енергоефективності»).

  В рамках курсів були розглянуті основні алгоритми виконання енергетичного аудиту з метою проведення енергетичної сертифікації будівель.

  Енергетичний сертифікат будівлі, є першим і останнім етапом та невідкладною складовою комплекту документації щодо співпраці ОСББ з Фондом енергефективності в частині співфінансування на впровадження енергоефективних заходів. Цей сертифікат повинен розроблятися фаховими, атестованими енергоаудиторами.

   Показово є те, що ЧДТУ входить до тієї невеликої кількості університетів України, які є учасниками програми «Заклади вищої освіти – платформа для підготовки висококваліфікованих енергоаудиторів» та мають досвід підготовки фахівців з сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель. «Без підготовки професійних енергоаудиторів та якісного аналізу споживання ресурсів рухатися вперед на шляху впровадження реформ неможливо. Саме від компетентної та фахової роботи енергоаудитора залежить сьогодні успішність впровадження реформи енергоефективності в Україні» - зазначив Олег Григор. Також вінпривітав  випускників курсів та вручив їм свідоцтва про успішне закінчення курсів.

   До привітань приєдналися голова атестаційної комісії Олександр Ситник, його заступник Валентин Ткаченко та інші учасники проекту.

   Випускники курсів Адам Заїка, Михайло Купчин та інші, професійною діяльністю яких є проектування та будівництво нових будівель, реконструкції будівель, проектування інженерних систем будівель  зазначили, що організацією курсів, тренерами, насиченістю програми були приємно здивовані.

  Програма була наповнена практичними завданнями під час яких використовувалось спеціальне сучасне лабораторне обладнання, яке є у наявності на кафедрах електротехнічних систем та енерготехнологій, досліджувалися реально-працюючі системи енергозабезпечення будівель. Найбільшою несподіванкою для слухачів була практична робота зі збору необхідної інформації на реальному об’єкті (житловій будівлі) для складання енергетичного сертифікату будівлі та домашня робота. Також цікавими були організовані у рамках курсу зустрічі із запрошеними представниками брендів Caparol, Baumit, ТОВ "АРКА-ПЛЮС", регіональним радником програми IFCз підтримки Фонду енергоефективності.