,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Новини

   12 квітня 2019 року доцент кафедри електротехнічних систем, заступник голови атестаційної комісії Черкаського державного технологічного університету з професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель Валентин Ткаченко взяв участь у V Форумі енергоефективного партнерства –2019, організованому агенством Держенергоефективності.

   Прогресивні європейські механізми для розвитку енергоефективної України та оптимізації енерговитрат громад було ключовою темою, яка об’єднала понад 600 представників Уряду, Парламенту, ЄС, міжнародних організацій, бізнесу, закладів вищої освіти, місцевої влади, ОТГ та громадськості. Причому, ці механізми ставлять глобальні завдання перед закладами вищої освіти у сфері формування ринку послуг енергоаудиторів.

   Відкриваючи Форум, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук звернув увагу мерів міст, голів обласних і районних держадміністрацій та ОТГ на вже успішно діючі в Україні фінансові інструменти у цій сфері, а саме від «теплих кредитів» до енергосервісу та інших механізмів.

   «Важливо, що представники ЄС також відзначають успіхи України у розвитку енергоефективності та готові й надалі підтримувати ініціативи у цій сфері. Впровадивши ЕСКО-механізм, ми відкрили ринок утеплення понад 100 тис. бюджетних установ в Україні обсягом понад 8 млрд доларів. На сьогодні вже реалізується понад 300 ЕСКО-контрактів вартістю майже 330 млн гривень»

   Завдяки енергосервісу перші три ОТГ у Полтавській, Донецькій та Київській областях вже в цьому опалювальному сезоні зекономили 15-30% енергоресурсів без додаткових витрат бюджету. Енергосервіс також вигідний для модернізації об’єктів міністерств і відомств. Вже оголошено понад 60 ЕСКО-тендери та укладено перші 8 ЕСКО-договорів: у Держводагентстві – 4; Держстаті – 3; Міносвіти – 1. Продовжується робота з МВС, Міноборони, ДСНС та Держводагентством» –зауважив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

   Як зауважує Валентин Ткаченко,«такий інструмент як ЕСКО-контракт, за певних умов, може бути корисно використано і в Черкаському державному технологічному університеті, що дасть можливість впровадження багатовартісних та довгоокупних енергозберігаючих заходів із залученням коштів приватних інвесторів та кредитних коштів, які будуть повертатися за рахунок економії паливно-енергетичних ресурсів  та під гарантії держави продовж терміну дії контракту».

 

    29 листопада атестаційною комісією, яка створена завдяки тісній співпраці Черкаського державного технологічного університета з Державним агентством із енергоефективності та енергозбереження України, відбулася перша професійна атестація енергоаудиторів, які проводитимуть діяльність у сфері сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем і будівель.

     Голова атестаційної комісії Олександр Ситник, у своєму вітальному слові звернув увагу на те, що підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів є пріоритетним напрямом зменшення їх споживання та мінімізації впливу на навколишнє середовище. Таким чином, адміністрація університету, і я особисто, як завідувач кафедри енергетичного спрямування повністю підтримали ініціативу Держенергоефективності щодо програми професійної підготовки енергоаудиторів, які матимуть повноваження здійснювати енергетичну сертифікацію будівель та проводити енергетичні обстеження інженерних систем. При залученні фахівців кафедри електротехнічних систем та кафедри енерготехнологій ЧДТУ розроблено ряд нормативних документів, які необхідні для роботи атестаційної комісії, у тому числі освітньо-професійні програми для проведення курсів підготовки енергоменеджерів за напрямками енергетична сертифікація будівель та обстеження інженерних систем будівель, комплекти тестових та ситуаційних завдань для проведення професійної атестації.

     Черкаська область представлена значною кількістю будівель, які споживають різні види паливно-енергетичних ресурсів та різні за формою власності:

Житлове господарство – близько 3500 будинків;

Освіта – близько 1400 закладів;

Охорона здоров’я – близько 700 закладів;

Культура  – 740  закладів.

      Враховуючи кількість будівель та їх різнопланові режими експлуатації в нашій області існує нагальна потреба у фахівцях, які мають намір здійснювати діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем. Особливо цей зміст набуває сенсу в тій площині, коли норми закону «Про енергетичну ефективність будівель» для основної маси забудов України приймуть обов’язковий характер вже у липні 2019 р. Наш заклад освіти готовий проводити підготовку зазначених фахівців та їх атестацію для потреб Черкаської області та всіх бажаючих, які відповідають кваліфікаційним вимогам, – зазначив заступник голови атестаційної комісії Валентин Ткаченко.

ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ЗАПРОШУЄ

фахівців із базовою профільною вищою інженерною освітою

пройти курси професійної підготовки за напрямами

«Сертифікація енергетичної ефективності будівель»

та «Обстеження інженерних систем будівель»

 

Відповідно до вимог Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» у:

– ст. 2 визначено відносини, що виникають у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель;

– ст. 7 визначено будівлі, які підлягають обов’язковій сертифікації;

– ст. 9 про проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем, у Постанові КМУ «Про затвердження Порядку проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем» № 605 від 26 липня 2018 року визначено п.п. 11 порядок проходження професійної підготовки фахівців за відповідними освітньо-професійними програмами.

 

Враховуючи регіональну необхідність у фахівцях із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем спеціалістами Черкаського державного технологічного університету у співробітництві з Держенергоефективністю України розроблено освітньо-професійні програми за напрямами «Сертифікація енергетичної ефективності будівель» та «Обстеження інженерних систем будівель».

 

Навчання за напрямами «Сертифікація енергетичної ефективності будівель» та «Обстеження інженерних систем будівель» організовано кращими викладачами профільних дисциплін Черкаського державного технологічного університету за спеціальностями:

-     141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка,  за освітньою програмою «Електротехнічні системи електроспоживання»;

-    144 Теплоенергетика, за освітньою програмою  «Теплоенергетика»;

-     192 Будівництво та цивільна інженерія, за освітньою програмою «Промислове та цивільне будівництво».

 

Навчання за відповідними освітньо-професійними програмами буде проводитися у міру формування навчальних груп.

 

Іногородні слухачі курсів забезпечуються гуртожитком.

 

КОНТАКТИ: 

 

Адреса: 18006, м. Черкаси,

бул. Шевченка, 460

корпус № 2, каб. 138, кафедра електротехнічних систем

тел. (0472) 51 15 72

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Контактна особа:

Секретар атестаційної комісії,

старший викладач кафедри електротехнічних систем

Курбака Галина Василівна

тел. (0472) 51 15 72

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок-четвер – 0900-1600.

П’ятниця – 0900-1400.