,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Підготовка та атестація енергоаудиторів Новини Заступник голови комісії з підготовки та атестації енергоаудиторів ЧДТУ взяв участь у V Форумі енергоефективного партнерства –2019
Вівторок, 16 квітня 2019 21:02

Заступник голови комісії з підготовки та атестації енергоаудиторів ЧДТУ взяв участь у V Форумі енергоефективного партнерства –2019

Заступник голови комісії з підготовки та атестації енергоаудиторів ЧДТУ взяв участь у V Форумі енергоефективного партнерства –2019

   12 квітня 2019 року доцент кафедри електротехнічних систем, заступник голови атестаційної комісії Черкаського державного технологічного університету з професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель Валентин Ткаченко взяв участь у V Форумі енергоефективного партнерства –2019, організованому агенством Держенергоефективності.

   Прогресивні європейські механізми для розвитку енергоефективної України та оптимізації енерговитрат громад було ключовою темою, яка об’єднала понад 600 представників Уряду, Парламенту, ЄС, міжнародних організацій, бізнесу, закладів вищої освіти, місцевої влади, ОТГ та громадськості. Причому, ці механізми ставлять глобальні завдання перед закладами вищої освіти у сфері формування ринку послуг енергоаудиторів.

   Відкриваючи Форум, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук звернув увагу мерів міст, голів обласних і районних держадміністрацій та ОТГ на вже успішно діючі в Україні фінансові інструменти у цій сфері, а саме від «теплих кредитів» до енергосервісу та інших механізмів.

   «Важливо, що представники ЄС також відзначають успіхи України у розвитку енергоефективності та готові й надалі підтримувати ініціативи у цій сфері. Впровадивши ЕСКО-механізм, ми відкрили ринок утеплення понад 100 тис. бюджетних установ в Україні обсягом понад 8 млрд доларів. На сьогодні вже реалізується понад 300 ЕСКО-контрактів вартістю майже 330 млн гривень»

   Завдяки енергосервісу перші три ОТГ у Полтавській, Донецькій та Київській областях вже в цьому опалювальному сезоні зекономили 15-30% енергоресурсів без додаткових витрат бюджету. Енергосервіс також вигідний для модернізації об’єктів міністерств і відомств. Вже оголошено понад 60 ЕСКО-тендери та укладено перші 8 ЕСКО-договорів: у Держводагентстві – 4; Держстаті – 3; Міносвіти – 1. Продовжується робота з МВС, Міноборони, ДСНС та Держводагентством» –зауважив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

   Як зауважує Валентин Ткаченко,«такий інструмент як ЕСКО-контракт, за певних умов, може бути корисно використано і в Черкаському державному технологічному університеті, що дасть можливість впровадження багатовартісних та довгоокупних енергозберігаючих заходів із залученням коштів приватних інвесторів та кредитних коштів, які будуть повертатися за рахунок економії паливно-енергетичних ресурсів  та під гарантії держави продовж терміну дії контракту».