Ви тут: ЧДТУ Факультет гуманітарних технологій Новини ПРОФЕСОР КАФЕДРИ ПРИКЛАДНОЇ ЛІНГВИСТИКИ – ОДИН З АВТОРІВ БАГАТОТОМНОЇ «ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ»
Понеділок, 06 лютого 2017 22:24

ПРОФЕСОР КАФЕДРИ ПРИКЛАДНОЇ ЛІНГВИСТИКИ – ОДИН З АВТОРІВ БАГАТОТОМНОЇ «ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ» Нещодавно побачив світ третій том з 12-ти томної академічної «Історії української літератури» (К.: Наукова думка, 2016 – 750 с.), підготовлений авторським колективом Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Національної Академії Наук України. У центрі багаторічної праці науковців – огляд історії українського письменства першої половини ХІХ століття, становлення нової української літератури, формування новочасної жанрової і стильової систем в Україні від класицизму до романтизму і раннього реалізму. З незаангажованих позицій подаються центральні постаті літературного процесу – І.Котляревський, Є.Гребінка, П.Білецький-Носенко, П.Гулак-Артемовський, Л.Боровиковський та ін. Доктором філологічних наук, професором, завідувачем кафедри прикладної лінгвістики І.В.Лімборським підготовлено для цього видання три об’ємні розділи – «Проза», «Григорій Квітка-Основ’яненко», «Тема України в російській прозі». Черговий том «Історії» розрахований на студентів-філологів вищих навчальних закладів України, а також на широке коло читачів, які цікавляться історією української літератури і культури.