Teacher doesn't teach, he inspires, кажуть англійці: вчитель не навчає, а надихає. Звідки у педагога те натхнення, що не дає згаснути зацікавленості, що кожного дня спонукає до нових вершин самовдосконалення? Однією з відповідей на це запитання є професійний діалог, бесіда, семінар, конференція. А коли серед твоїх соратників і однодумців увесь світ, набуття нових навичок та компетенцій удвічі приємніше.
Уже 20 років поспіль в Україні зареєстрована та активно працює організація, що об'єднує вчителів англійської мови з усього світу - TESOL, Teaching English as a Second Language. Діяльність її відбувається за сприяння посольства Сполучених Штатів Америки, отож зустрічі членів TESOL завжди проходять на масштабному міжнародному рівні. Влітку для молодих викладачів проводять літні школи з метою надання методичної допомоги, набуття досвіду та отримання тієї таки наснаги. А кожного року навесні організація проводить резонансну міжнародну конференцію, куди з'їздяться мовники з усієї України і, звичайно, з-за кордону. Майстер-класи, презентації, короткі навчальні сесії - це неповний перелік видів діяльності упродовж роботи конференції.
Такі зустрічі проводяться в різних містах нашої Батьківщини. Кам'янець-Подільський, Харків, Кіровоград, Вінниця - багато де побували заповзяті англомовні педагоги. Ювілейна, двадцята зустріч відбулася у наших рідних Черкасах 29 - 30 квітня 2015 року. New Vistas of Research and Teaching - така промовиста назва спонукала викладачів-мовників зануритися в новітні методичні надбання сучасності. А оскільки справжні ентузіасти своєї справи завжди раді як зустрічі із старими товаришами, колегами, так і з задоволенням знайомляться із новими членами організації, два напружених дня роботи конференції пройшли непомітно швидко, у постійних дискусіях, обміні думками та ідеями.
Десант мовників Черкаського державного технологічного університету цього року був на диво потужним. Каферда іноземних мов була представлена доцентами Коваль С.М., Махинею Н.В., викладачем Чередніченко О.М.; кафедра прикладної лінгвістики доцентами Бондар Т.І., Гречухою Л.О., Совєтною А.В., Макаренко Ю.Г., аспіранткою Заїкою О.В. Кафедру романо-германської філології та перекладу представляли доцент Дєгтярьова Л.П., ст.викладач Горобець Н.І. Відвідавши пленарні засідання та практичні майстер-класи, викладачі здобули не лише нові методичні знання, але й збагатилися на необхідну методичну літературу, яку отримали всі учасники зібрання. Також у ході проведення конференції відбулися вибори нового керівництва українського відділення організації TESOL та домовилися, що наступна зустріч викладачів англійської мови відбудеться у м. Львів.
Усі гості нашого міста відмітили теплий прийом господарів, красу Черкас і ту непомітну чарівність серця України, яку ми, постійно проживаючи у цій благословенній місцевості, перестаємо помічати.
Доц. Махиня Н.В.