,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас Дві команди ЧДТУ взяли участь у Всеукраїнських змаганнях із перегонів автономних роботів у Львові
Четвер, 02 листопада 2017 17:27

Дві команди ЧДТУ взяли участь у Всеукраїнських змаганнях із перегонів автономних роботів у Львові

27-28 жовтня на базі Національного університету «Львівська політехніка» відбулися традиційні Всеукраїнські змагання з перегонів автономних роботів за Кубок Львівської політехніки, для участі у яких було зареєстровано 24 команди з Одеси, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Кривого Рогу, Харкова, Сум, Черкас, Житомира, Рівного, Мінська та Бреста (Республіка Білорусь). Метою такого видовищного конкурсу є стимулювання творчого, інтелектуального та духовного розвитку технічно здібної молоді, задоволення потреб у їхній самореалізації, а також розвиток і популяризація робототехніки, інформаційних технологій, прикладного програмування в Україні та світі.

Про це повідомляє видання ВиЧЕрпно, посилаючись на прес-службу ЧДТУ.

Метою такого захопливого видовищного конкурсу є розвиток та активізація науково-технічної творчості студентів як важливого фактора формування фахівців нового типу, залучення студентів закладів вищої освіти до участі у наукових програмах, проектній, конструкторській та інших формах науково-дослідної діяльності.

Унікальні гонки проводилися за міжнародним регламентом ROBORACE, а це дає чудову нагоду юним авторам найвдаліших розробок у подальшому брати участь і у всесвітніх чемпіонатах.

Усі команди-учасники виконували непросте завдання з побудови автономного робота-автомобіля, який без втручання водія повинен автоматично знайти на звуженій і звивистій трасі правильну траєкторію руху за допомогою датчиків. Завдяки цим датчикам робот-машина міг визначити, чи є перешкоди на дорозі, в який бік буде наступний поворот тощо. Крім цього, модель робота-авто повинна була відповідати певним вимогам, зокрема: максимальна ширина – 250 мм, довжина – 500 мм, а вага моделі не повинна перевищувати 3 кілограми. До того ж, у ці параметри необхідно було вмістити ще й «штучний інтелект».

Метою таких змагань є стимулювання технічної творчості та змагального духу серед молоді, створення технічного співтовариства, популяризація робототехніки, інформаційних технологій, прикладного програмування серед студентства технічних вузів України і світу.

Цьогоріч Черкаський державний технологічний університет представляли дві команди з двома робото-машинками від кафедри приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій.

Нелегкі етапи львівської штучної траси з ентузіазмом проходили представники Черкаського державного технологічного університету:

Місан Андрій Олександрович – аспірант кафедри приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій,  1-й курс

Бачеріков Дмитро Сергійович – група МП-062, 6-й курс

Філімонов Сергій Олександрович – к.т.н., доцент кафедри комп’ютеризованих та інформаційних технологій у приладобудуванні, доцент

Лавданський Артем Олександрович – асистент кафедри інформаційної безпеки та комп’ютерної інженерії.

За підсумками командного змагання одна з наших команд посіла почесне 8 місце.

Організатори Кубка Львівської політехніки висловили щиру вдячність інтернет-магазину інструментів «Мастерам», сервісу з експрес-виробництва друкованих плат pcbprint.com.uaта виробнику спецвзуття ПП «Зеник-Львів» за підтримку в проведені заходу та за надані заохочувальні цінні призи.