,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас У ЧДТУ вивчатимуть робототехніку
Вівторок, 19 вересня 2017 14:04

У ЧДТУ вивчатимуть робототехніку

Відразу на 2 факультетах Черкаського державного технологічного університету офіційно запровадили вивчення робототехніки. Про це повідомляє прес-служба ОДА, посилаючись на прес-службу навчального закладу.

Зокрема, у ЧДТУ започатковано освітню діяльність з підготовки здобувачів вищої освіти освітнього ступеня бакалавр та магістр за двома спеціальностями  – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» освітньої програми «Робототехнічні системи та автоматизація» (на заміну існуючої освітньої програми «Прилади і системи точної механіки») та «Телекомунікації та радіотехніка» освітньої програми «Радіотехніка та робототехнічні системи» (на заміну існуючої освітньої програми «Радіотехніка»).

– Відповідне рішення було прийнято Вченою радою університету, – повідомив в.о. ректора ЧДТУ Олег Григор. – Цьому рішенню передував розвиток робототехнічного напрямку на факультеті електронних технологій, що втілювався шляхом введення у навчальні плани нових дисциплін та введенням елементів робототехніки у існуючі дисципліни. Надзвичайно важливим є те, що впровадження робототехніки у навчальних закладах підтримує і обласне керівництво. Підтвердженням цього є активний розвиток основ робототехніки в школах області, зокрема – на базі навчальних систем LEGO Education, а також – виділення коштів з місцевого бюджету на придбання сучасного обладнання на кафедру радіотехніки та інформаційно-телекомунікаційних систем.

Факультет електронних технологій ЧДТУ відтепер носитиме назву «Факультет електронних технологій і робототехніки». Змінили назви і його 2 кафедри. Як зазначив декан факультету Артем Гончаров, впровадження робототехніки у навчальні програми університету розширить можливості працевлаштування студентів після закінчення університету – зокрема, на сучасних підприємствах, де діють автоматизовані виробничі лінії. Також, уже під час навчання студенти матимуть можливість брати участь в цікавих проектах, стартапах, створювати розробки, що будуть корисними не тільки в Україні, а й за її межами.

Зміни відбулись і на факультеті інформаційних технологій і систем.

– Робототехніка значною мірою базується на інформатиці та програмуванні, – зауважила декан факультету інформаційних технологій і систем Ірина Трегубенко. – Кафедра спеціалізованих комп’ютерних систем нашого факультету уже кілька років займається розробкою компонентів та вузлів керування саме для галузі робототехніки, у першу чергу – автоматичних систем керування (зокрема, автоматизованими виробничими лініями).

Кафедра плідно співпрацює із американськими колегами за напрямком апаратного керування виробничими роботами (зокрема, отримує від них сучасне обладнання). Задля підготовки відповідних фахівців в Україні, на кафедрі у 2015 році відкрито нову спеціальність – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» освітнього рівня бакалавр із спеціалізацією «Комп’ютерно-інтегровані технологічні процеси і виробництва». Рішенням Вченої Ради кафедру було перейменовано у кафедру робототехніки та спеціалізованих комп’ютерних систем.

– Як відомо, жоден робот, чи сучасний верстат, чи сучасна виробнича лінія не може працювати без програмного забезпечення, – додала Ірина Трегубенко. – Тому, перед тим як увімкнути робота, потрібно розробити програму, зрозуміло, із елементами штучного інтелекту. А саме це є основним профілем нашого факультету. У цьому році на факультеті, у рамках спеціальності «Комп’ютерні науки» відкривається нова освітня програма – «Програмне та інформаційне забезпечення робототехніки». Із 2018 року на кафедрі комп’ютерних технологій та інформаційних систем управління буде відкрито набір на цю освітню програму як бакалаврів, так і магістрів.