,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас Студентки ЧДТУ поділилися враженнями від участі в міжнародному проекті «Me, myself & I»
Четвер, 17 серпня 2017 17:48

Студентки ЧДТУ поділилися враженнями від участі в міжнародному проекті «Me, myself & I»

Нещодавно ми повідомляли про участь студенток лінгвістичного факультету спеціальності «Германські мови та літератури (переклад включно)» Каміли Ахунової та Насті Яценко (група НП-45) у міжнародному проекті «Me, myself & I», який відбувся у Німеччині. Оговтавшись після повернення та вгамувавши емоції, Каміла Ахунова і Настя Яценко радо діляться враженнями від подорожі, проекту та нових знайомств. Про це повідомляє інтернет-видання Новини Черкас.

- 10 днів в освітньому центрі Бредбек були дивовижними! Атмосферу важко передати словами, позитивні емоції переповнюють, - захоплено розповідає Каміла Ахунова. -  Проект «Me, myself and I» дозволив поринути у світ творчих і талановитих людей як з Німеччини, так і з України,  та поділитися своїм маленьким світом. Тема проекту «Ідентичність» розкривалася в трьох аспектах: література, музика та театр (перформанс). Я обрала воркшоп із перформансу. Кожен день був насичений цікавими семінарами, бесідами на різні життєві теми, які розкривали нас як особистість, незвичайними завданнями у воркшопах і кожного дня ми працювали над перформансом. Кожен із нас намагався пізнавати і відкривати щось нове для себе. У всіх учасників була «спрага»... всі жадали нових знань, відчуттів, відкриттів, вражень. У всіх було прагнення створити неймовірний перформанс, що змінить уявлення глядача про подачу матеріалу в театрі. Я насолоджувалася цими моментами. Керівник воркшопу, в якому я брала участь, зламав мої стереотипи щодо театру, відкрив очі, дав змогу осмислювати і зображати гру на сцені зовсім по-іншому. Я зрозуміла різницю між театром та перформансом, пізнала сутність перформансу, відчула все на собі, стала його частиною. Кожен воркшоп був іншою планетою зі своїми поглядами і своєю подачею, розкриттям теми. Жоден учасник мого воркшопу не мав уявлення, як буде виглядати фінальний перформанс із власнонаписаних текстів і музичних виступів учасників інших воркшопів. Усі були вражені від побаченого перформансу, який об'єднав вихідний матеріал усіх трьох груп, адже відчувалася потужна праця цілої команди.

Загалом, Бредбек – це нові ідеї, нові відкриття, нові місця, нові дивовижні люди, поєднання приємного з корисним (поїздки в казковий Бредбек, музичні вечори, фестивалі, пікніки на природі та на Північному морі, теплі посиденькі біля вогнища з учасниками музичного оркестру та велотури в місто Остерхольц-Шармбек), робота над собою та над проектом. Теплі спогади про час, проведений з такими талановитими, позитивними, яскравими, доброзичливими, небайдужими людьми зігріватимуть моє серце ще довгий час.

- Стільки емоцій за короткий період часу, що важко сформулювати все, що з нами відбулося, - у свою чергу ділиться Анастасія Яценко. - 10 днів, близько 20 людей із Німеччини та України пізнавали життя ще глибше. Найважливішим було те, що всі учасники, які брали участь у проекті, «дивляться в один бік», а саме працюють над саморозвитком, пізнанням та вдосконаленням себе. Тема ідентичності не залишає байдужим жодного. Здається, ми спілкувались день і ніч, за сніданком чи обідом, в автобусах чи на прогулянках тощо. І кожен день засинали з думкою, що «такі стомлені, але такі щасливі». Нашими наставниками були безмежно цікаві, талановиті та щирі люди та за ці дні ми отримали безцінний скарб – знання. Це знання про себе, про світ, обговорювали різні теми, ситуації, та кортіло, щоб цей час не закінчувався ніколи. Ми брали участь у різних воркшопах, де учасників було розподілено за інтересами, а саме музичні, літературні чи театральні вподобання. Кожен воркшоп – це маленьке життя, де створювалось та обговорювалось щось особливе. Та наприкінці імпровізований перформенс викликав настільки глибокі враження від усього, що відбувається, що в той момент розумієш, що таке справжні відчуття. Вільний час був насиченим, як фізично, так і духовно. Подорож до міста Бремена була незабутньою: заворожуюча архітектура, вузенькі вулиці, в яких хочеться заблукати назавжди. Одного разу, ми зібралися та поїхали на море, Північне море. А саме, Ваттове море. Двічі на день море осушується відливом і наповнюється під час припливу, представляючи собою типову літоральних зону. Спостерігаючи це явище, ми дуже багато обговорювали дивовижність нашого світу, сміялись та пили теплу каву. Це саме той час, про який хочеться згадувати при кожній маленькій можливості. Це ті моменти, які надихають йти далі. Та це ті знайомства, які пробуждують прагнення с кожним днем бути краще.

 

Обидві дівчини надзвичайно вдячні викладачам кафедри романо-германської філології та перекладу ЧДТУ за чудову можливість відвідати міжнародний проект «Me, myself & I», пізнати іншу культуру, відкрити власні нові грані, отримати нові творчі сили та натхнення для подальшого саморозвитку.