Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас Студентка ЧДТУ створила тактильний календар для людей із вадами зору
Вівторок, 07 лютого 2017 14:32

Студентка ЧДТУ створила тактильний календар для людей із вадами зору

Унікальна розробка студентки 3 курсу факультету комп’ютеризованих технологій машинобудування та дизайну Черкаського державного технологічного університету Дар’ї Дихно зможе спростити життя тисячам людей, повідомляє ПедПреса

Кафедра дизайну ЧДТУ активно долучилася до громадського проекту «Тактильні книжки для слабкозорих та незрячих дітей», а Дар’я Дихно у своїй семестровій роботі втілила ідею тактильного календаря, щоб полегшити життя людей із вадами зору.

Усі відбитки на календарі досить об’ємні і їх можна сприймати пальцями рук на дотик.
Сторінки Дашиної роботи містять зображення, які ілюструють дію органів чуття, а кожна пора року має свою асоціацію, що передається через художній образ. Наприклад, навесні пробудження природи милує наше око, отже, відповідно, орган відчуття на календарі – око, бо його функція – сприймати візуальні образи. Праворуч на винаході розташована календарна сітка, виконана шрифтом Брайля для людей із вадами зору та арабськими цифрами – для більш широкого кола користувачів.

6992ff8effcad3d55240391f0f0034c4_XL

Черкаська громада сподівається, що тактильний календар Дар’ї Дихно незабаром вийде в тираж і стане вагомим внеском у втілення ініціативи для покращення життя людей, які через дотик сприймають навколишній світ.