Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас На відкритті міської ялинки черкащан пригощатимуть напоєм часів Київської Русі
Вівторок, 13 грудня 2016 12:15

На відкритті міської ялинки черкащан пригощатимуть напоєм часів Київської Русі

Увечері 17 грудня під загальноміською ялинкою на черкащан чекатиме цілий чан збитню – старовинного слов’янського напою із медом та прянощами, - повідомляє ПроЧерк

- Це один із найдавніших і найулюбленіших напоїв наших предків – саме тому ми ні хвилини не сумнівались, коли наш факультет запросили приготувати для черкащан напій на свято, - розповідає декан Факультету харчових технологій та сфери обслуговування ЧДТУ Лариса Чепурда. - Перебрали до 50 рецептів збитню, який на Русі готували із найрізноманітнішими травами і продавали у стаціонарних «збитневих куренях» у  найбільш людних місцях. Його пили і улітку – холодним, для тамування спраги, але особливо популярним був гарячий збитень, який пили узимку як зігріваючий і протизастудний засіб. Наш збитень - на основі обліпихи та імбирю, з лимонами та апельсинами, збитий з медом та прянощами - також буде дуже корисним для черкащан: вітамінним та імуностимулюючим.

Про це повідомили в Черкаському прес-клубі.