,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас “Норвегія-Україна”: У ЧДТУ слухачі курсів перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас та членів їх сімей отримали дипломи
П'ятниця, 18 червня 2021 11:39

“Норвегія-Україна”: У ЧДТУ слухачі курсів перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас та членів їх сімей отримали дипломи

14 червня 2021 року в Черкаському державному технологічному університеті відбулося урочисте вручення Дипломів про завершення курсів перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас та членів їхніх сімей у межах реалізації проєкту «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS). «Основи підприємництва: відкриття власного бізнесу». Про це передає ChesnoNews, посилаючись на пресслужбу ЧДТУ.

– Понад три місяці тому ми розпочинали спільний проєкт  –  уособлення надії і перспективи, у який ми вірили. Упродовж курсу ви отримували не лише знання, а й можливість спілкування з побратимами, посестрами, з однодумцями. Фахові знання дають впевненість в ухваленні важливих рішень, адже правильні рішення потребують знань. Щиро бажаю не зупинятися на досягнутому, продовжувати розвиватися та розвивати нашу країну, – наголосив у вітальному слові ректор ЧДТУ Олег Григор.

На особливу подію до Черкаського державного технологічного університету завітали Аташе з питань оборони в Україні та Грузії Королівства Норвегія, підполковник  Бойє Гардер Ліллеруд та представниця Міжнародного фонду соціальної адаптації Ольга Філіна.

– Я впевнений, що програма, яку ви успішно завершили, озброїла вас необхідними вміннями для досягнення реальних результатів. Україна обрала шлях Євроантлантичної інтеграції, а отже, потребує змін. Ваш особистий вибір – освіта  є важливим внеском у розвиток України на шляху до успіху, – зазначив у вітальній промові підполковник  Бойє Гардер Ліллеруд.

Цього дня зі словами привітань та побажаннями подальшої реалізації до перших випускників спільного проєкту «Норвегія-Україна» звернулися: міський голова міста Черкаси Анатолій Бондаренко, представниця Міжнародного фонду соціальної адаптації Ольга Філіна, директор департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Руслан Чикало, директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко та керівник проєкту «Норвегія-Україна» від громадської організації «Межа.ЮА» Олександр Тимошенко.

– Я впевнена, що це особливий день, який увійде в історію Черкаського державного технологічного університету. Наші слухачі виконували завдання курсової перепідготовки, написали та успішно захистили бізнес плани та бізнес ідеї. За підтримки громадської організації «Межа.ЮА» учасники проєкту мали змогу брати участь у семінарах та тренінгах, відвідувати підприємства для проходження практики, що сприяло особистісному розвитку та обміну досвідом і успішної адаптації до цивільного життя. Ми віримо, що навчання у Черкаському державному технологічному університеті було для вас корисним, ви розкрили в собі потенціал для реалізації нових задумів у майбутньому. А результатом навчання буде втілення ваших амбітних бізнес-проєктів та подальша співпраця з університетом вже в якості роботодавців, – звернулася до авдиторії керівниця проєкту від ЧДТУ, завідувачка кафедри соціальногго забезпечення Інна Журба.

Почесну місію вручення дипломів виконали ректор ЧДТУ Олег Григор, Аташе з питань оборони в Україні та Грузії Королівства Норвегія, підполковник  Бойє Гардер Ліллеруд та керівник громадської організації «Межа.ЮА» Олександр Тимошенко.  34 випускники перших курсів отримали три документи про успішне завершення професійної перепідготовки за програмою «Основи підприємництва: відкриття власного бізнесу» в межах проєкту «Перепідготовка соцiальна та адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту «Норвегія Україна» в державну систему: Свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка ЧДТУ, спільний Сертифікат університету NORD та ЧДТУ, спільний Диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії. До того ж, деякі випускники одержали Сертифікати від мережевої академії Cisco, що діє при ЧДТУ, про успішне завершення курсу ITEssential7.0  у межах дисципліни «Інформаційні технології в бізнесі».

Урочиста частина завершилася низкою подяк усім, хто активно підтримував реалізацію першого проєкту «Норвегія-Україна» у Черкасах.

Довідково: 

Проєкт «Норвегія-Україна», основу якого складає професійна перепідготовка колишніх військовослужбовців та членів їхніх сімей, а з 2014 року і учасників АТО/ООС на цивiльнi спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, розпочався в 2003 році. З української сторони проєкт втілює Міжнародний фонд соціальної адаптації, партнером проєкту з норвезького боку є NORD Університет (м. Будо). Команда Фонду на чолі з Володимиром Рубцовим долучила до реалізації проєкту 20 українських університетів, серед яких із 2021 року і Черкаський державний технологічний університет. Фінансування проєкту на 100% здійснюється Міністерством закордонних справ Норвегії.

Виконавцями навчальної частини проєкту в Черкасах стали Черкаський державний технологічний університет і норвезький університет NORD, які організували і здійснили професійну перепідготовку учасників проєкту за спеціальністю «Основи підприємництва: відкриття власного бізнесу» в обсязі 500 годин.