,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас Випускники Masters Academy та студенти ЧДТУ представили свої розробки на спільній конференції
Середа, 09 червня 2021 09:56

Випускники Masters Academy та студенти ЧДТУ представили свої розробки на спільній конференції

Днями у стінах ЧДТУ відбулась конференція за участі студентів вишу та випускників сезону курсів Masters Academy. У її межах учасники презентували власноруч створені проєкти в різних сферах життя Черкас. Про це інформує видання 18000.

Співпраця між університетом та Masters Academy триває вже четвертий рік. За цей час десятки студентів ІТ напрямку втілили власні ідеї в суспільно корисні проєкти – сайти або ж додатки. Окрім цього, щороку молоді фахівці збираються, аби обмінятись досвідом. У такий спосіб команди не лише зміцнюють зв’язки всередині ІТ спільноти Черкас, а й розширюють її. 

– Чотири роки тому в ЧДТУ зародився рух, який має “кодову” назву Deanoffice. Серед його засновників – команда Master of Code Global, яка всі ці роки допомагала нам. Ідея руху полягала в тому, що оскільки ми з Masters Academy проводимо схожу діяльність, направлену на те, щоб студенти створювали те, чим люди реально користуватимуться, то чому б нам не обмінятися досвідом, – згадує про старт співпраці старший викладач кафедри комп’ютерних наук та системного аналізу ЧДТУ Григорій Заспа

Відтоді навчальний заклад та Masters Academy спільно проводять заходи й організовують хаби, де допомагають студентам дізнаватись про нові ІТ технології. А одним із напрямків партнерства є студентські конференція між молодими фахівцями ЧДТУ та випускниками освітніх курсів. 

 

Саме така офлайн-конференція відбулась 3 червня у ЧДТУ. На ній студенти на випускники цьогорічних курсів Masters Academy презентували власні проєкти й обмінялись досвідом їхнього створення. 

ЯКІ ПРОЄКТИ ВДАЛОСЬ РЕАЛІЗУВАТИ МОЛОДИМ ІТ ФАХІВЦЯМ ЦЬОГО СЕЗОНУ? 

Мобільний застосунок “Студент ЧДТУ”

Шість місяців студенти ЧДТУ працювали над мобільним додатком вишу. Із них теперішній склад команди розробляє його 3 місяці. 

 

За словами одного з творців застосунку Максима Архіпова, на сьогодні в Україні лише один вищий навчальний заклад має власний мобільний додаток, а тому ЧДТУ може стати другим. 

Хлопець акцентує, що застосунок потрібен студентам уже сьогодні. Зокрема, аби спростити запис на вибіркові дисципліни чи орієнтування в розкладі. 

– Наприклад, на другому курсі студент обирає із понад ста вибіркових дисциплін, які стосуються різних факультетів, а тому на одній дисципліни можуть навчатися студенти із різних факультетів, – пояснює Максим. – Крім того, вибіркові дисципліни не прикріплені до жодної групи, а тому студент повинен переглядати як основний розклад, так і розклад на вибіркові дисципліни. 

Натомість застосунок може полегшити ці процеси для здобувачів освіти. 

 

Нині мобільний додаток готовий до початкового використання. Запустити його планують наступного навчального року. 

Oranta-Arterial-Oscilography

Протягом двох із половиною місяців восьмеро студентів ЧДТУ працювали над створенням проєкту з розробки медичної системи Oranta-Arterial-Oscilography. Це – реальний проєкт, що функціонуватиме в одній із лікарень Тернополя. Його замовник виграв грант в Українському фонді стартапів і тепер планує втілити розроблений черкаськими студентами оригінальний метод у кінцевих засобах медичної інформаційної системи.

 

Як пояснюють розробники проєкту, їхня система дозволяє отримувати та виводити артеріальні показники пацієнтів для зручного їхнього перегляду та аналізу за допомогою оригінального методу. 

 

Крім цього, завдяки проєкту лікар матиме можливість онлайн спостерігати за станом своїх пацієнтів, а ті водночас у будь-який момент матимуть змогу зайти на сайт та переглянути свої показники. 

Нині команда продовжує працювати над удосконаленням проєкту та передачею його замовнику. 

NES-Meters

NES-Meters – це прототип мобільного додатку, який дозволяє легко передавати показники лічильників комунальним підприємствам. Зокрема, він дає можливість вводити потрібні дані користувача стосовно лічильників та організацій, з якими йому потрібно працювати, а також відсканувати лічильник та автоматично розпізнати його показники. 

 

За словами старшого викладача кафедри комп’ютерних наук та системного аналізу ЧДТУ Григорія Заспи, який менторить створення цього проєкту, на сьогодні команда ще на шляху, аби NES-Meters став мінімально життєздатним продуктом та міг використовуватись черкащанами. Зокрема, у команди є труднощі з комунікацією з організаціями, які надають комунальні послуги містянам. А тому студенти шукатимуть інші канали партнерства з комунальниками, аби надалі внесені в додаток показники лічильників напряму передавались до організацій.

Крім студентів ЧДТУ, презентували свої проєкти під час конференції й випускники цьогорічного сезону Masters Academy.  Зокрема, ІТ фахівці продемонстрували розробки у сферах туризму, інклюзивності та допомоги тваринам. 

Презентація сайту аctivity.ck.ua

Презентація сайту Helper4u

Презентація сайту Help animals