,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас «Більше за все люблю дітей»: у ЧДТУ відбулася зустріч з черкаським дитячим поетом Анатолієм Антонцем
Середа, 19 вересня 2018 10:33

«Більше за все люблю дітей»: у ЧДТУ відбулася зустріч з черкаським дитячим поетом Анатолієм Антонцем

Сьогодні у стінах Черкаського державного технологічного університету відбулась творча зустріч-презентація з черкаським поетом та автором дитячих книжок, співробітником університету, ветераном праці Анатолієм Антонцем.

Повідомляє інтернет-видання ВиЧерпно

На зустрічі присутні ознайомились із творчим та життєвим шляхом поета. Студентки університету читали його вірші, а сам Анатолій Антонець розповів трішки про себе.

Анатолій Автономович з 1996 року працює завідувачем лабораторій кафедри радіотехніки ЧДТУ. Окрім захоплення радіоспортом, перебування на хвилі власної радіостанції, творить поезію. Пан Анатолій пише вірші зі шкільних років, видає власні збірки поезій для дітей і для дорослих. Завжди захоплювався творчістю російських поетів, зокрема, Марини Цвєтаєвої, поезію якої перекладав українською мовою. Також Анатолій Антонець є активним учасником літоб’єднання імені Василя Симоненка при Черкаській обласній організації Національної спілки письменників України.

Колега, друг Анатолія Антонця, черкаський поет, бард Володимир Данник, який теж був присутній на зустрічі, розповів, що Анатолій Автономович є прикладом людини різнобічної, яка себе реалізувала і в роботі, і в творчості.

- На кафедрі ми неодноразово чули його вірші, адресовані колегам, щирі, хвилюючі вірші. І остання його книга «Воркочуть дерева», яка була видана в 2017 році, була несподіванкою для нас. У віршах цього видання відчувається досвід, пронесений крізь роки, — розповів Володимир Данник.

Далеко не кожен поет може писати вірші для дітей, адже вони дуже чутливі до будь-якої фальші. Поезії для дітей показують, наскільки щира людина, яка її творить. Що спонукало поета писати вірші для дітей – це велика любов до них. Анатолій Антонець розповів, що отримує величезне задоволення від прочитання своїх віршів, загадок, скоромовок дітям.

- Якби ви знали, як діти сприймають мене, коли я читаю їм вірші, ви б самі почали писати вірші, — сказав поет.

Перша книга для дітей Анатолія Антонця має назву «Неслухняне мишеня», яка була видана у 2011 році. Згодом вийшли друком видання «Від 1 до 0», збірки скоромовок та загадок.

Анатолій Антонець займається благодійністю та популяризацією дитячих книг серед маленьких читачів. Так, для першокласників сіл Моринці та Деньги, а також дітей учасників АТО він подарував дитячі книги. Всього ним було подаровано 300 екземплярів.

Наприкінці творчої зустрічі декан факультету електронних технологій і робототехніки Артем Гончаровнагородив Анатолія Антонця почесною грамотою за сумлінну працю у галузі науки.

Довідково: Анатолій Антонець народився 8 лютого 1936 року в селі Самгородок Сквирського району Київської області.

У 1955 році вступив на фізико-математичний факультет за спеціальністю «фізика і основи виробництва».

Після закінчення навчання працював вчителем фізики та математики в дитячій виховній колонії у селі Таганча Канівського району Черкаської області. Пізніше — у школі-інтернаті № 1, ЗОШ № 5 у місті Сєвєродонецьк.

У 1967 році закінчив Харківський інститут радіоелектроніки, отримав фах радіоінженера та перейшов працювати на виробництво. Працював на електронному заводі у Сєвєродонецьку (Луганська область), на Черкаській дільниці Київського управління «Оргенергоавтоматика», Черкаському заводі телеграфної апаратури. Понад десяток раціоналізаторських пропозицій Анатолія Антонця впроваджено у виробництво.

Із 1996 року працює на кафедрі радіотехніки ЧДТУ завідувачем лабораторій.

Упродовж багатьох років був головою Федерації радіоспорту Черкаської області, кандидат у майстри спорту, суддя республіканської категорії з радіоспорту.