Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас Студенти-екологи ЧДТУ досліджували природні біотопи Надросся
П'ятниця, 15 червня 2018 09:48

Студенти-екологи ЧДТУ досліджували природні біотопи Надросся

Об’єктом дослідження були борові (соснові), псамофітні, прибережно-водні, рудеральні екосистеми Роськогорічководолинного коридору (база відпочинку ЧДТУ).

Інформує інтернет видання Прес-центр

Нещодавно керівник практики старший викладач кафедри екології Надія Корнелюк спільно з молодшим науковим співробітником ДУ "Інститут еволюційної екології" НАН України, кандидатом географічних наук Сергієм Конякіним провели виїзне науково-практичне заняття для студентів-екологів, метою якого є розширення, поглиблення та закріплення знань, отриманих під час вивчення теоретичних курсів з геології та геоморфології, метеорології та кліматології, ґрунтознавства, заповідної справи.

Студенти-магістри мали змогу безпосередньо застосувати набуті знання біометричних досліджень в природних умовах, а саме порівняти між собою угрупування різних біотопів. Для аналізу їх змін уздовж досліджуваного градієнта застосували цілий ряд індексів подібності флор та фаун, заснованих на частках загальних і різних видів у порівнюваній парі таксономічних наборів.

В природних умовах встановлено наявність чужорідних видів рослин, які є однією із головних загроз місцевому біорізноманіттю. На завершення студенти мали змогу скоштувати смачну козацьку кашу, купатися у річці Рось та милуватися мальовничими пейзажами Надросся.