,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас У Черкасах відкрили Інформаційний центр Європейського Союзу
Четвер, 14 червня 2018 09:04

У Черкасах відкрили Інформаційний центр Європейського Союзу

6 червня, в Черкаському державному технологічному університеті Представництво Європейського Союзу в Україні відкрило перший Інформаційний центр Європейського Союзу в області. Цей центр інформуватиме містян та жителів Черкащини про можливості євроінтеграції на регіональному та локальному рівнях, оскільки інформаційні центри ЄС ще з 1963 є одним з основних джерел інформації про Європейський Союз. Сьогодні в світі діє більше 600 центрів, які відкрито переважно при університетах, національних бібліотеках та дослідницьких центрах.

Інформує портал Місто на ЧЕ

На урочисту подію відкриття Інформаційного центру Європейського Союзу до Черкаського державного технологічного університету прибули шановані гості: голова відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Юргіс Вільчінскасдокументаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Ірина Стаднійчукзаступник міського голови міста Черкаси Ігор Волошиндиректор Департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод та регіональний координатор Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Черкаській області Ганна Бабкова.

Почесну місію традиційного перерізання символічної стрічки виконали голова відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Юргіс Вільчінскас, ректор ЧДТУ Олег Григор та заступник міського голови Ігор Волошин.

Після урочистого відкриття Інформаційного центру голова відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Юргіс Вільчінскас та ректор ЧДТУ Олег Григор підписали угоду між Європейським Союзом, представленим Представництвом Європейського Союзу в Україні,та Черкаським державним технологічним університетомпро створення Інформаційного центру «ЄС».

– Передусім, хочу подякувати Європейському Союзу в Україні за те, що обрали саме наш навчальний заклад для відкриття першого Інформаційного центру в Черкаській області. Ми усвідомлюємо, що окрім визначної події, на нас покладається неабияка відповідальність, адже ми повинні ділитися отриманою від Євросоюзу інформацією з іншими навчальними закладами, з бізнесовими та державними структурами, і цей обмін інформацією має бути на високому рівні, – наголосив у своїй промові ректор ЧДТУ Олег Григор.

– Запевняю, що Черкаський державний технологічний університет виконає свою місію у повному обсязі, адже у нас є певний досвід роботи з Європейським Союзом: ми працюємо за програмою «подвійний диплом», ми практикуємо освітній обмін викладачами та студентами, проходимо стажування закордоном, публікуємо наукові досягнення у міжнародних виданнях, беремо участь у міжнародних конференціях, форумах та семінарах. Відтак, ми чудово розуміємо, що наш навчальний заклад має докладати максимум зусиль для надання гідної європейської освіти нашій молоді та для того, аби Україна була могутньою, потужною і, безперечно, незалежною.

Зі свого боку голова відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в УкраїніЮргіс Вільчінскас заохотив аудиторію до співпраці та взаємопідтримки, аби спільними зусиллями допомогти Україні впевнено рухатися вперед по Європейському вектору.

Ми надзвичайно пишаємося, що знайшли такого серйозного партнера, як Черкаський державний технологічний університет, який дозволив нам відкрити ще один інформаційний центр – перший у Черкаській області та 26-й в Україні, – зазначив Юргіс Вільчінскас. – Ми дуже сподіваємося, що в майбутньому цей Центр стане мотором, який організовуватиме різноманітні семінари, конференції, воркшопи, тренінги. Ми віримо, що Центр не буде лише інформаційною територією, а стане проактивним майданчиком для того, щоб місцевий бізнес, державні організації, академічні заклади та студенти могли більше дізнатися про європейські проекти та програми, буде прогресивною діалого-консультативною платформою, яка вийде за рамки університету. Ми прагнемо, щоб цей Центр став місцем, де всі могли б зустрічатися і обговорювати шляхи імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, дискутувати на теми європейських цінностей, прав, всього, що допоможе Україні наблизитися до політичних і економічних асоціацій з ЄС.

Наприкінці виступу Юргіс Вільчінскас подарував Інформаційному центру ЄС символічний подарунок – європейський годинник, який, з відкриттям Центру, розпочав відлік європейського часу в Черкаському державному технологічному університеті.

Інформаційний центр ЄС в Черкаському державному технологічному університеті отримуватиме інформацію від офіційних установ Європейського Союзу, Європейської Комісії, Європейської Ради, Євростату, Комітету з соціальної політики, Комітету регіонів, Європейського Інвестиційного Банку тощо. Разом з цим, Центр надаватиме широкий вибір різноманітних публікацій, періодичних видань, журналів ЄС, статистичних збірників щодо європейської економіки і права та інших матеріалів, що стосуються діяльності ЄС.

Користуватися матеріалами Центру зможуть всі бажаючі, а представники Інформаційного центру нададуть необхідну допомогу у пошуку матеріалів та потрібної інформації.

Крім того, на базі Інформаційного центру будуть регулярно проводитися інформаційні заходи для студентів та викладачів з найбільш актуальних питань стосовно діяльності Європейського Союзу, його відносин з Україною, презентації освітніх програм ЄС для студентів та молодих науковців.

Відтак, у Черкаському державному технологічному університеті відкрився ще один інтерактивний майданчик комунікації та співпраці територіальної громади, бізнесу і влади для досягнення єдиної, спільної мети – сталого розвитку та європейської інтеграції.