,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Відеовізитівка ЧДТУ

Науково-технічна бібліотека Черкаського державного технологічного університету – один із основних його підрозділів, який забезпечує реалізацію потреб здобувачів освіти в одержанні найновішої профільної інформації, одночасно формує інформаційну культуру майбутніх спеціалістів. Сьогодні багатогалузевий загальний фонд бібліотеки налічує понад 370000 примірників наукової, навчальної, нормативно-технічної, художньої, іноземної літератури, зокрема 186000 навчальної літератури, 790 авторефератів та дисертацій, 170 назв періодичних видань, понад 4000 електронних ресурсів. Практично всі видання та інформаційні ресурси з профілю університету. Щороку бібліотекою обслуговується понад 10000 користувачів, за рік книговидача перевищує 600000 примірників. 

Зберігаючи багаторічні традиції, науково-технічна бібліотека ЧДТУ активно застосовує сучасні методи у всіх напрямках діяльності, прагне підтримувати свій статус. Для студентів та науковців університету відкрито Зал бібліотечно-інформаційних ресурсів, де можна отримати доступ до повнотекстових навчально-методичних ресурсів, з доступом до мережі Інтернет. Читальний зал бібліотеки – зона вільного Wi-Fi. Також до послуг читачів 2 абонементи, зал каталогів, зал довідково-бібліографічної та інформаційної роботи.

У Черкаському державному технологічному університеті НАВЧАЮТЬ НЕ ЛИШЕ ЛЮДИНУ КОНКРЕТНОЇ ПРОФЕСІЇ, А РАЗОМ З ТИМ – ТВОРЯТЬ ГРОМАДЯНИНА І ПАТРІОТА СВОЄЇ РІДНОЇ ДЕРЖАВИ. 

Організація виховного процесу в університеті базується на принципах виховання свідомого громадянина та здійснюється відповідно до «Концепції національно-громадянського виховання студентів у Черкаському державному технологічному університеті» за основними напрямками: громадянським, патріотичним, національним, правовим, естетичним, морально-етичним, екологічним, статевим, фізичним, трудовим, світоглядним, правоохоронним. 

Виховання свідомого громадянина і патріота України в ЧДТУ здійснюється як під час навчального процесу, так і в позанавчальний час. Поточні питання виховної роботи в університеті вирішує Рада з організації виховної роботи в ЧДТУ. 

Революція Гідності, жертовний подвиг Героїв Небесної Сотні, події, які нині переживає український народ у зв’язку із жорстокою війною, яку розпочала російська федерація проти України, ще раз засвідчили, що проголошена у 1991 році державна незалежність потребує постійного захисту, забезпечення національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання молоді. 

Головним завданням гуманізації технічної освіти в ЧДТУ є розвиток духовності студента у поєднанні з високим рівнем професійної культури, створення умов для набуття ним соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу.  

Просвітницько-виховні, патріотичні, іміджеві та інші заходи, які традиційно проходять  в ЧДТУ, умовно можна поділити  на три групи. 

Перша група. Це традиційні заходи, які вже є частиною корпоративної культури ЧДТУ: День університету, Дні факультетів, Фестиваль студентських талантів «Дебют першокурсника» та Фестиваль «Європа-фест», університетський патріотичний захід «Плекаймо мир», присвячений Міжнародному дню миру, спортивне свято «Спорт. Молодість. Краса», День студента, Кубок ректора ЧДТУ з КВН, Кубок ректора ЧДТУ з футболу (осінній і весняний), спортивно-патріотичне свято «Славних воїнів гідні нащадки», День студентського спорту в ЧДТУ, День закоханих, День вишиванки, шоу-конкурс «Містер і Міс ЧДТУ», урочисте відкриття Головної новорічної ялинки ЧДТУ на День Святого Миколая, Весняна та Осіння толока.  Інавгурація нового навчального року. Робота Клубу цікавих зустрічей та інші заходи. 

Друга група. Заходи державного  проведення в освітніх закладах: День захисника України, День козацтва, День Гідності та Свободи України, Диктант національної єдності, День визволення території України від нацистських загарбників, День української писемності та мови, День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій,  День Збройних Сил України, День Героїв Небесної сотні, День Соборності, заходи з нагоди дня народження Т. Шевченка, В. Симоненка, заходи з нагоди Дня перемоги над нацизмом  у Другій світовій війні, заходи присвячені 100-річчю Української революції 1917 – 1921 рр., День Конституції України, День української державності, День Незалежності, День Прапора, День захисника України, День українського козацтва та інші заходи, які проводяться відповідно до рекомендаційних листів Міністерства освіти і науки України. 

Третя група – це заходи іміджевого характеру, які, окрім того, що  перетворюють ЧДТУ на осередок регіонального культурно-просвітницького простору та показують рівень університетського поважного ставлення до популяризації  національної духовності та культури – ще і привертають увагу до ознайомлення із освітньою складовою університету учнів шкіл регіону та їх вчителів. Це такі потужні масові регіональні заходи: Черкаський обласний Фестиваль-конкурс  юнацької творчості «Крила»; науковий пікнік «Кліматичний челендж»; День Європи в ЧДТУ; Черкаський обласний Фестиваль-конкурс «Європейський туризм на мапі Черкащини»; Черкаський обласний конкурс реклама-фест «Моя школа – найкраща!»; Обласний фестиваль робототехніки «Робофест ЧДТУ». 

Події як останніх місяців (з 24 лютого 2022 рік – початок нової фази російсько-української війни), так і попередніх років (особливо з 2014 р.), в нашій державі ще раз спонукають всіх нас скеровувати чи не найбільшу в плані виховання молодого покоління увагу на національно-патріотичне виховання: знання історії, мови, культури, ментальності, етнографії, духовності, національних символів та інше нашого Українського народу. 

АДЖЕ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ – ДЕРЖАВНИЙ ПРІОРИТЕТ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ.

 
 

Черкаський державний технологічний університет включає 7 навчальних корпусів. Сучасна матеріально-технічна база ЧДТУ створює всі умови для забезпечення якісної підготовки майбутніх фахівців. 

Окрасою території ЧДТУ є її надзвичайно мальовничі алеї та зелені зони з деревами та кущами, багато з яких є реліктовими або унікальними. 

Одна із найбільш затишних і улюблених локацій студентства та співробітників ЧДТУ – Площа Знань. У мирний час Площа відкрита і для відвідувачів. Завітавши на Площу Знань, відвідувачі можуть: 

  • оглянути скульптурну композицію «Сходи Знань» (вiдкриті 22 жовтня 2010р.; скульптор – В.В. Димйон, архітектор – Ю.В. Чеберяк); 

  • відвідати пам'ятний знак Михайлу Дмитровичу Сироті (1956 2008 pp.) – «батьку» Конституції України, колишньому проректору з навчальноï роботи Черкаського інженерно-технологічного інституту (нині Черкаського державного технологічного університету), кандидату технічних наук, доценту, вiдомому украïнському політику. (відкритий 27 червня 2017 р.; скульптори І.В. Фізер, В.Г. Крючков, архітектор – С.М. Фурсенко). У 1996 р. М.Д. Сирота був керівником Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з доопрацювання та прийняття проекту Конституції Украïни. 

  • долучитись до цікавих культурно-просвітницьких, національно патріотичних, спортивних та інших заходiв, якi проводить університет; 

  • помилуватися ландшафтним дизайном території в різні пори року та відпочити в затишному місці: на весні, наприклад, радують око тюльпанові та бузкові алеї на Площі Знань університету.

 

Черкаський державний технологічний університет має на сьогодні чотири власні гуртожитки. Студенти проживають у двох-, трьох-, чотиримісних кімнатах (в кімнатах є шафа, стіл, стільці, ліжка, матраци, за бажанням студента видається постільна білизна). 

Гуртожитки забезпечені всією необхідною інфраструктурою для належних умов проживання: цілорічно є гаряча, холодна вода, електричні плити, душ, санітарні кімнати, студентські вітальні, спортивні кімнати, кімнати для прання (сучасні пральні машини) та сушіння білизни. 

В гуртожитках цілодобово працює охорона. Діє пропускний режим для проживаючих. 

Активно діє студентське самоврядування гуртожитків. 

В гуртожитках проводиться спортивно-масова робота. Щорічно всі гуртожитки ЧДТУ беруть участь у Обласній спартакіаді серед студентських гуртожитків закладів вищої освіти. Окрім того, двічі на рік в університеті проходять змагання між гуртожитками з футзалу за Кубок ректора ЧДТУ.

До послуг студентів, викладачів, співробітників та гостей Черкаського державного технологічного університету –– комплекс громадського харчування: їдальня та буфет. 

Смачно, якісно та доступно –– саме такий принцип втілюють працівники їдальні та буфету, створюючи умови для повноцінного харчування для усіх учасників освітнього процесу. Тут пропонують збалансовані комплексні обіди, кондитерські вироби та випічку, чай та каву.  

В приміщеннях комплексу громадського харчування працює Wi-Fi.