Ви тут: ЧДТУ Спеціалізовані вчені ради Паспорти спеціальностей Паспорт спеціальності 08.00.05 - Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка

ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

08.00.05 - розвиток продуктивних сил і регіональна економіка

Затверджено

постановою президії ВАК України

від 14.12.2006 р. №31-06/11

I.      Формула спеціальності:

Наукова спеціальність, яка досліджує теоретичні та прикладні проблеми територіальної організації продуктивних сил, удосконалення соціально-економічних відносин у державі, її регіонах і населених пунктах, формування та використання конкурентних переваг держави й регіонів та організаційно-економічні механізми регулювання розвитку країни та її території.

II.  Напрями досліджень:

1. Фундаментальні теоретичні та науково-практичні проблеми соціально-економічного розвитку продуктивних сил країни та регіонів.
  2. Наукові основи економічного районування та адміністративно-територіального устрою.
  3. Спеціалізація і комплексний розвиток регіонів, регулювання регіональних міжгалузевих зв'язків, формування кластерних, мережених та інших новітніх територіально-виробничих форм оптимізації господарства.
  4. Міжрегіональне, транскордонне та регіональне співробітництво, інтегральні зв'язки та їх регіональний вимір.
  5. Моніторинг і стимулювання соціально-економічного розвитку держави та регіонів і просторової асиметрії розміщення продуктивних сил.
  6. Теоретичні та методологічні засади й механізми подолання соціально-економічної диференціації регіонів і депресивності просторового розвитку.
  7. Соціально-економічні проблеми урбанізації, регулювання розвитку великих, середніх і малих міст, міських агломерацій і міської місцевості з урахуванням стратегії розвитку держави.
  8. Методологічні проблеми управління економічним розвитком регіонів і принципи, форми та заходи регіональної політики.
  9. Інвестиційно-інноваційні процеси в регіонах, інфраструктурне забезпечення їх комплексного розвитку на державному та регіональному рівнях.
  10. Регіональний менеджмент, організаційно-економічні механізми регулювання управлінської діяльності.
  11. Теоретичні та прикладні проблеми підвищення конкурентоспроможності держави та регіонів і шляхи їх вирішення.
  12. Територіальна структура та територіальна організація господарства України, напрями її удосконалення з урахуванням впливу новітніх регіональних і глобальних чинників.

III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені: економічні науки.