,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Музеї Музей історії радіотехніки ім. професора Ю.П. Кунченка

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ РАДІОТЕХНІКИ ім. професора Ю.П. КУНЧЕНКА

кунченко Пробудженню патріотичних почуттів студентства Черкаського державного технологічного університету сприяє музей історії радіотехніки імені професора Ю.П. Кунченка, в якому представлені експонати, пов'язані з іменами видатних українських вчених, що зробили значний внесок у розвиток радіотехнічної науки. У травні 1998 р. в ЧІТІ (нині ЧДТУ) відкрито музей історії радіотехніки. Музей унікальний, подібного немає ні в Україні, ні в інших країнах колишнього Радянського Союзу. Ідея створення музею виникла на кафедрі радіотехніки і втілили її в життя та активно посприяли відкриттю музею колишній завідувач кафедри радіотехніки, професор Ю.П. Кунченко і професор кафедри, а з кінця 1998 р. – ректор ЧІТІ (з 2001 р. – ЧДТУ), доктор технічних наук, професор Ю.Г. Лега. Було виділено приміщення на кафедрі радіотехніки, кошти, проведено великий обсяг роботи зі створення та оснащення музею.

Мета створення музею – збереження та систематизація безцінних радіоекспонатів минулого століття. Музей дає можливість спеціалістам, студентам, учням шкіл та всім бажаючим ознайомитися з історією створення зразків побутової та військової техніки, використовувати експонати музею в навчальному процесі. На матеріалах музею можна вивчити історію розвитку радіотехніки протягом минулого століття. Музей дає великий матеріал для написання курсових та дипломних робіт студентам спеціальності "Радіотехніка". Так, серед дипломних робіт 2000 р. одна з них, а саме "Порівняльний аналіз радіоприймальних пристроїв на матеріалі музею історії радіотехніки ЧДТУ", була присвячена експонатам та апаратурі, що знаходиться в музеї. Студенти ЧДТУ залучаються до роботи в музеї під час проходження студентської практики.

Музей налічує експонати виробництва багатьох країн, зокрема – Німеччини, США, Італії, Франції, Нідерландів, Чехії, Словаччини, Угорщини, Польщі і, звичайно, колишнього СРСР. Особливу увагу привертають унікальні експонати музею. Серед них: перша радіолампа, створена в науково-дослідній лабораторії під керівництвом М. Бонч-Бруєвича у 1918 р.; батарейний радіоприймач для сільської місцевості БИ-234 (1934 р.); радіостанції часів Другої світової війни (1939 – 1945 рр.), які були на озброєнні Радянської Армії; радіоприймачі довоєнного періоду; післявоєнні радіоприймачі "Рекорд", "ВЕФ". Зацікавленість у відвідувачів музею викликають такі експонати, як перший радянський телевізор "КВН-49", радіоприймачі "Звезда", "Мир", "Фестиваль", "Балтика", "Латвія".

музей-радіо

У вересні 2006 р. рішенням Вченої ради ЧДТУ (протокол № 1 від 18.09.2006 р.) музею історії радіотехніки присвоєно ім’я Кунченка Юрія Петровича – доктора фізико-математичних наук, професора, заслуженого працівника науки і техніки України, академіка Інженерної академії України, Нью-Йоркської академії наук, Академії зв’язку України, дійсного члена Королівського статистичного товариства обробки сигналів Академії наук Великобританії, дійсного члена товариства ІЕЕ, засновника наукової школи поліноміальної обробки негауссівських сигналів, колишнього проректора з наукової роботи та міжнародних зв’язків і завідувача кафедри радіотехніки ЧДТУ.

Слід відзначити, що за роки існування музею з його експонатами вже ознайомилися не лише студенти, а й чимало гостей навчального закладу.

Вже стало традиційним напередодні 9 травня – свята Дня Перемоги за ініціативи кафедри радіотехніки при сприянні Центру культури та виховання ЧДТУ проводити в музеї історії радіотехніки зустріч ветеранів-зв’язківців, учасників Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр., які мешкають у Черкаській області.

Збирання експонатів музею продовжується й сьогодні. Цю роботу активно проводять працівники кафедри радіотехніки ЧДТУ.

 

 

ЛЕКЦІЙНА Аудиторія 

імені професора КУНЧЕНКА Юрія Петровича

            

аудитор-кунченка

Враховуючи видатні заслуги в галузі радіотехніки, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів для народногосподарського комплексу України, підготовку молодих наукових кадрів (кандидатів та докторів наук) рішенням Вченої ради ЧДТУ від 18 вересня 2006 р. навчальній аудиторії № 311 корпусу № 1 присвоєно ім’я доктора фізико-математичних наук, професора, академіка Інженерної академії наук України, Нью-Йоркської академії наук, академії зв’язку України, дійсного члена Королівського статистичного товариства обробки сигналів академії наук Великобританії, дійсного члена товариства ІЕЕ, заслуженого працівника науки і техніки України, засновника і першого завідувача кафедри радіотехніки (1999 – 2006 рр.), проректора з наукової роботи та міжнародних зв’язків Черкаського державного технологічного університету (2005 – 2006 рр.) Кунченка Юрія Петровича.

На сьогодні аудиторія обладнана сучасними технічними засобами навчання. В аудиторії розміщено експозиційний фонд, присвячений життєвому та науковому шляху професора Ю.П. Кунченка.

Протягом навчального року в аудиторії проходять наукові зібрання вчених створеної Ю.П. Кунченком наукової школи з проблем обробки негауссівських сигналів.

Вже стало доброю традицією, щорічно, 26 травня – у день народження Ю.П. Кунченка, в аудиторії його імені проводити науково-практичні конференції, круглі столи, наукові семінари. 

 

 

 

Детальніше в цій категорії: « МУЗЕЙ ІСТОРІЇ ЧДТУ