,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас Цьогоріч у випускників сільських шкіл шанси на вступ стали вищими
Понеділок, 12 червня 2017 13:35

Цьогоріч у випускників сільських шкіл шанси на вступ стали вищими

Ректор ЧДТУ Олег Григор розповів про важливі особливості вступної кампанії-2017, - повідомляє видання "Прочерк".

- Цьогоріч для абітурієнтів, до конкурсного балу,  було запроваджено нові коефіцієнти, що підвищують шанси на вступ, зокрема, для випускників сільських шкіл, - зазначив ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор. – Зокрема, для вступників вводяться такі коефіцієнти:  регіональний (він становить 1,02 для Черкаської області),  галузевий (1,03 - для вступників, які подають заяви із першим пріоритетом на інженерно-технічні та природничо-математичні спеціальності) та сільський (для випускників сільських шкіл - він складає 1,02).​ Таким чином, у випускників сільських шкіл зростають шанси на вступ до вишу, та й самі регіональні виші завдяки таким змінам, отримують стимул для розвитку.

Цьогорічна вступна кампанія зазнала мінімум змін. Серед найсуттєвіших -   це зменшення кількості  заяв абітурієнта - до 9 на 4 спеціальності на місця державного та регіонального замовлення. Таким чином абітурієнтів прагнули зосередити на обраних ними напрямках і стимулювати до відповідального вибору: минулорічна вступна кампанія переконливо довела надмірність дозволеної до вступу кількості заяв. Дуже багато вступників, які отримали бюджетні місця за 10-15 пріоритетами, ними  не скористалися і віддали перевагу навчанню за контрактом у більш пріоритетних для них вишах.

Цього року більшість бюджетних місць так само отримають виші, які оберуть абітурієнти із високими балами ЗНО – таким чином, як і у 2016-му, бюджетні місця «мандруватимуть» за абітурієнтами.

- Важлива відмінність нинішньої вступної кампанії – у тому, що вступати цьогоріч  можливо як на підставі сертифікатів ЗНО цього року, так і минулого, - зазначив відповідальний секретар приймальної комісії ЧДТУ Віктор  Демиденко. - Під час вступу у 2016-му минулорічні сертифікати подавати було не можна. Обов'язковим предметом залишається українська мова і література, другим обов'язковим  є  історія України, математика або біологія (залежно від спеціальності), третій предмет визначається вишем, до якого подає документи абітурієнт. Визначати мінімальний бал для зарахування так само будуть самі виші.

Цьогорічна вступна кампанія розпочнеться 12 липня, прийом документів триватиме до 20 липня (для тих, хто вступає на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів) та до 26 липня (для тих, які вступають тільки на основі сертифікатів ЗНО).

Про це інформує прес-клуб реформ