,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас Студенти-іноземці, які навчаються у ЧДТУ, поглиблено опановують українську мову
Вівторок, 24 січня 2017 13:48

Студенти-іноземці, які навчаються у ЧДТУ, поглиблено опановують українську мову

У цьому їм допомагає мобільний додаток, створений черкаськими програмістами. Програма «Р.І.Д.»  була створена для того, щоб викорінити суржик та заглибитися в історію нашого народу – тож опановувати українську мову тепер можна, розважаючись, інформує ЧДТУ, повідомляє ВиЧерпно.

За два тижні новий додаток «Р.І.Д.» завантажило майже 6 тисяч осіб, серед них  – і студент ЧДТУ Ібрагім Сіла.

Хлопець родом із Гвінеї, навчається у Черкасах вже 4 роки і має хороші знання української мови.  Каже: вчитися по мобільних гаджетах дуже зручно, адже мова складна – відтак, матеріал потрібно постійно повторювати.

- Вдома я ніколи не чув про українську мову, не кажучи вже про те, аби її вивчати. Тому спершу було дуже важко, – розповідає Ібрагім Сіла. – Мені дуже подобається українська мова. Коли розмовляю, інші роблять мені компліменти. Говорять, що в мене досить непогано виходить. Такі схвальні відгуки заохочують мене вивчати мову ще більше.

Користуватися новим додатком просто. Щодня програма пропонує три нових слова з поясненнями. За кожне вивчене слово користувач отримує «піщинки часу», які можна виміняти на цікаві розповіді віртуальної книги додатку. Знання мови програма оцінює у сімох рівнях: від неофіта — новачка до володаря часу.

- Зараз у магазині додатків не так багато застосунків, які допоможуть вам розвиватися, вивчати українську мову. Я дуже часто звертаюся до свого словника в додатку, дуже цікаво коли потрапляють якісь слова до дат та якихось свят. Їх можна використати у розмові зі своїми друзями, — розповідає черкащанин Максим, який користується програмою із перших днів її створення.

Слова, занесені до програми, відібрали черкаські мовознавці. Вирази не застарілі, а такі, що дозволять збагатити мовлення.

- Я вірю, що надалі будуть створюватися подібні додатки і до підручників української мови та культури і найголовніше – правдивої. Бо тут немає цензури, – пояснює консультант з питань лінгвістики історії та етнології Андрій Темченко.

Над додатком працювало більше десяти фахівців: програмістів, мовознавців та істориків. Вони створили програму безкоштовно.

- Проект називається «Р.І.Д.». Дуже важливо те, коли ви шукаєте наш проект, то вводити кожну літеру через крапку. Р-розшифровується як рід, І — історія, Д -духовність,– пояснює засновник проекту Максим Тимчій.

Програму можна безкоштовно завантажити з магазину мобільних додатків, щоб збагатити своє мовлення та викорінити суржик.

За матеріалами ТРК «РОСЬ»