,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет ЗМІ про нас Там де є мова, там немає танків: у ЧДТУ долучилися до написання Всеукраїнського диктанту
Середа, 13 листопада 2019 09:49

Там де є мова, там немає танків: у ЧДТУ долучилися до написання Всеукраїнського диктанту

9 листопада до Дня української писемності та мови Черкаський державний технологічний університет традиційно долучився до написання ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Про це повідомляє «Вичерпно» посилаючися на прес-службу ЧДТУ.

          - Щороку Черкаський державний університет охоче долучається до Всеукраїнського диктанту національної єдності, адже мова – це ідентифікація нашої культури, нашої української нації, а писемна грамотність демонструє рівень освіченості та ступінь опанування багатствами культури, створених людством,  – зазначив проректор із гумантарно-виховних питань ЧДТУ Валентин Лазуренко.

Перед початком Всеукраїнського диктанту завідувачка кафедри української мови та загального мовознавства Олена Пчелінцева нагадала аудиторії основні новації українського правопису.

- Нещодавно я почула таку фразу: «Там де є мова, там немає танків». І дійсно, якщо є спільна мова, тоді є і порозуміння, і сила, і єдність, і згуртованість, – все те, що нам сьогодні так потрібно, – наголосила Олена Пчелінцева.

Разом зі всією Україною викладачі, українські та іноземні студенти, співробітники університету написали диктант національної єдності, який в ефірі  Національної суспільної телерадіокомпанії України зачитував педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко.