,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Факультет електронних технологій і робототехніки Новини Викладачі та студенти факультету відкрили осінній сезон спортивного радіоорієнтування («полювання на лисиць»)
П'ятниця, 04 жовтня 2019 09:49

Викладачі та студенти факультету відкрили осінній сезон спортивного радіоорієнтування («полювання на лисиць»)

З нагоди початку нового навчального року 2019/2020 на кафедрі радіотехніки, телекомунікаційних і робототехнічних систем Черкаського державного технологічного університету відбулася приємна подія - посвята у студенти «першачків», які обрали один з провідних навчальних закладів Черкащини, і зараз із задоволенням опановують нові знання зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка».

 

Подія відбулася на природі, що дало змогу провести ще декілька заходів, пов’язаних з майбутньою спеціальністю студентів. Зокрема проведено спортивне радіоорієнтування («полювання на лисиць») та майстер-клас із встановлення радіозв’язків на коротких хвилях на професійній радіостанції. До цих заходів із задоволенням приєдналися і викладачі кафедри.

 

Спортивне радіоорієнтування має на меті пошук захованих радіопередавачів ("лис", як правило їх п’ять) за найкоротший час, які працюють у визначеному радіоаматорському діапазоні частот (3,5-3,6 МГц, 144-146 МГц,). Для цього використовується спеціальний переносний радіоприймач (пеленгатор), компас і карта для прокладання маршрутів по складній місцевості. Участь у змаганнях потребує фізичної, технічної і тактичної підготовки.

 

Водночас, у Черкаському державному технологічному університеті вже багато років успішно функціонує колективна аматорська радіостанція, яка неодноразово виборювала перші місця на багатьох міжнародних змаганнях по радіозв’язку на коротких хвилях. Студенти та співробітники кафедри радіотехніки, телекомунікаційних та робототехнічних систем мають можливість вдосконалювати не тільки свої професійні навички, але і вміння спілкуватися на іноземних мовах з кореспондентами зі всіх куточків земної кулі.

 

Все це стало в нагоді і студенти Черкаського державного технологічного університету залюбки отримали навички в проведенні зв’язків з іноземними респондентами.

Отриманні знання є невід’ємною частиною підготовки фахівців із проектування базових платформ стільникового зв’язку і цифрового ефірного та супутникового телебачення. Наприкінці зустрічі всі учасники скуштували смачну  кашу.