Ви тут: ЧДТУ Факультет електронних технологій і робототехніки Новини Представники факультету виступили організаторами VІІI Міжнародної науково-технічної конференції «Датчики, прилади та системи – 2019»
Четвер, 26 вересня 2019 11:38

З 16 по 20 вересня 2019 року кафедра приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій факультету електронних технологій і робототехніки Черкаського державного технологічного університету провела VІІI Міжнародну науково-технічну конференцію «Датчики, прилади та системи – 2019», присвячену пам'яті доктора технічних наук, професора Валерія Михайловича Шарапова.

Наукова подія ставила за мету зустріч науковців в областях точного приладобудування, мікро- та наноелектроніки, наноінженерії, фахівців з проектування та конструювання датчиків, приладів та систем для обміну ідеями, встановлення контактів, представлення результатів актуальних прикладних досліджень, що були пов’язані з проектуванням, конструюванням та експлуатацією датчиків, приладів та систем, обговорення тенденцій та перспектив подальшого розвитку автоматизації, робототехніки та приладобудування, а також обговорення проблем у галузі технічної освіти та фінансування технічних проектів.

У роботі конференції взяли участь понад 60 науковців з України та Німеччини, що представляли 16 організацій, серед яких вищі навчальні заклади України та Німеччини, державні та приватні науково-виробничі та науково-дослідні підприємства.

Упродовж конференції працювали 8 секцій, а саме:

1. Математичне моделювання датчиків, приладів та систем.

2. Технології проектування та експлуатації датчиків, приладів та систем для робототехніки та автоматизації.

3. Комп’ютерна інженерія.

4. Мікро- та нанотехнології у приладобудуванні.

5. Інформаційні технології в приладобудуванні.

6. Інноваційні технології у медичному приладобудуванні.

7. Економіка, менеджмент та маркетинг у приладобудуванні.

8. Шляхи реалізації освітніх технологій за спеціальностями технічного профілю.

За результатами роботи конференції опубліковано збірник тез доповідей, у який ввійшли 30 публікацій.

Вже другий рік поспіль гарною традицією стало проведення спільних засідань Міжнародної науково-технічної конференції «Датчики, прилади та системи», організатором якої є кафедра приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій ЧДТУ, та Міжнародної конференції з математичного моделювання «МКММ», яку організовує та проводить в цей самий термін з 16 по 20 вересня Херсонський національний технічний університет.

Не став виключенням і цей рік, коли науковці кафедри: д.т.н., професор Гальченко В.Я. та к.т.н., доцент Трембовецька Р.В., стали одночасно учасниками обох конференцій та виступили на них зі своїми доповідями.

Серед співорганізаторів конференції «Датчики, прилади та системи – 2019» слід відзначити:

• Міністерство освіти і науки України

• Академія інженерних наук України

• Інститут механіки імені С.П. Тимошенко НАНУ

• Інститут технічної механіки НАНУ і НКАУ

• Вінницький національний технічний університет

• Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського «ХАІ»

• Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

• Національний університет «Львівська політехніка»

• Миколаївський університет кораблебудування імені адмірала Макарова

• Одеський національний політехнічний університет