Ви тут: ЧДТУ Факультет електронних технологій і робототехніки Новини На факультеті відбувся круглий стіл присвячений пам’яті професора Юрія Кунченка
Середа, 23 травня 2018 21:37

На факультеті відбувся круглий стіл присвячений пам’яті професора Юрія Кунченка

Круглий стіл пам'яті професора Кунченка Юрія Петровича

Традиційно, у травні кафедра радіотехніки, телекомунікаційних і робототехнічних систем ЧДТУ проводить ряд заходів, присвячених науковій діяльності кафедри.

22 травня викладачі та студенти зібралися за круглим столом «Обробка сигналів і негаусівських процесів», який символічно був присвячений пам’яті засновника кафедри радіотехніки професора Юрія Петровича Кунченка.

На початку заходу до аудиторії зі словами вітань та теплими спогадами про Юрія Петровича Кунченка звернулися нинішній завідувач кафедри радіотехніки, телекомунікаційних і робототехнічних систем ЧДТУ професор Володимир Палагін, голова наукового фонду академіка Ю.П. Кунченка, завідувач кафедри інформатики, інформаційної безпеки та документознавства ЧДТУ професор Валентина Кунченко-Харченко, радник ректора університету професор Юрій Лега і проректор з науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків ЧДТУ професор Володимир Рудницький.

Доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений працівник науки і техніки України, академік Інженерної академії, академії Зв’язку України та Нью-Йоркської академії наук, завідувач кафедри радіотехніки Черкаського державного технологічного університету (1990–2006 років). Юрій Петрович Кунченко зробив надзвичайний внесок в історію розвитку науки не лише кафедр та навчального закладу, а й України. Оцінкою його досягнень є почесні нагороди: у 1996 році «Міжнародним біографічним центром» в Кембриджі він був вибраний Міжнародною людиною року 1995-96 років, а у 1997 – Міжнародною людиною року «Американським біографічним інститутом», у 1998 – занесений в книгу «2000 видатних людей 20-го століття» і йому було вручено медаль з аналогічною назвою.  У 2000 році Юрій Петровичбув обраний почесним громадянином Черкас, а 20 січня 2006 року указом Президента України йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник науки і техніки».

Основним науковим напрямком досліджень кафедри радіотехніки під керівництвом професора Юрія Кунченка була розробка теорії нелінійних методів обробки негаусівських сигналів і процесів на основі застосування стохастичних поліномів та моментно-кумулянтного опису негаусівських випадкових величин і процесів, які охоплюють широкий спектр статистичних завдань і проблем, зокрема: розробка теорії і методів нелінійного оцінювання параметрів негаусівських сигналів; розробка наукових принципів побудови та дослідження систем зв’язку, що використовують шумові сигнали; розробка моментних критеріїв якості перевірки статистичних гіпотез, теорії і методів виявлення сигналів на фоні негаусівських завад; розробка теорії і методів розпізнавання і класифікації сигналів; розробка теорії і методів нелінійної фільтрації негаусівських сигналів;комп'ютерне імітаційне моделювання стохастичних поліноміальних алгоритмів при моментному і кумулянтному описі випадкових величин.

Під час круглого столу молоді науковці, аспіранти Черкаського державного технологічного університету, продовжуючи справу видатного вченого Юрія Кунченка, представили свої тези та доповіді на тему «Обробка сигналів і негаусівських процесів».