,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Студентські гуртожитки

 

Студентські гуртожитки ЧДТУ

 

Проживання в гуртожитках ЧДТУ здійснюються згідно «Положення про студентський гуртожиток» (затверджене Наказом ректора від 05 лютого 2015 р. №48/01.).

ЧДТУ має на сьогодні чотири власні гуртожитки. Студенти проживають у двох, трьох, чотирьохмістних кімнатах (в кімнатах є шафа, стіл, стільці, ліжка, матраси, за бажанням студента видається постільна білизна).

Гуртожитки забезпечені всією необхідною  інфраструктурою для належних умов проживання (цілорічно є гаряча, холодна вода, електричні плити, душ, санітарні кімнати, студентські вітальні, спортивні кімнати, кімнати для прання та сушіння білизни).

В гуртожитках працює цілодобово охорона. Діє пропускний режим для проживаючих.

Тут працюють студентські вітальні, навчальні та спортивні кімнати, бібліотека (гурт.№3), лікувально-оздоровчий центр, створені належні житлово-побутові умови для проживання, підготовки до занять та проведення дозвілля, яке організовують Ради студентського самоврядування гуртожитків та вихователі Центру студентського розвитку та культурних програм ЧДТУ. Активну виховну місію в гуртожитках ЧДТУ відіграють вихователі.

В кожному гуртожитку працює громадське формування з охорони громадського порядку, яке сприяє дотриманню студентами правил внутрішнього розпорядку, проводить чергування та рейди згідно завдань Ради студентського самоврядування.

Один раз в квартал проводяться планові збори студентів, які проживають в гуртожитках. На них запрошуються всі університетські служби, що забезпечують повсякденне життя у гуртожитках. Ті питання, які піднімаються студентством, в силу їх розв’язання відразу ж вирішуються. Щотижня здійснюються рейди-перевірки гуртожитків.

Помічник ректора, працівники Центру студентського розвитку та культурних програм спільно з господарськими службами проводять регулярно два рази на рік (на початку першого та другого семестрів) у позанавчальний час загальні розширені збори всіх мешканців  гуртожитків ЧДТУ (згідно затвердженого графіка), з питань роз’яснення правил проживання у гуртожитках та вивчення проблем питань у студентському середовищі. На ці зустрічі, що вже стало доброю традицією, запрошуються представники правоохоронних органів, з метою профілактики правопорушень.

Активно діє студентське самоврядування гуртожитків, яке свою роботу організовує згідно «Положення про студентське самоврядування в ЧДТУ». Належну роботу проводять сектори: санітарно-естетичні, культурно-масові, житлово-побутові.

Студради гуртожитків спільно з Придніпровським Товариством Червоного Хреста проводять благодійницьку роботу: систематично беруть участь у наступник міських акціях: «Ні - туберкульозу», «Стоп СНІД», «Святий Миколай приходить у Ваш дім» та інших.

Студентське самоврядування гуртожитків тісно співпрацює з ректоратом університету, тому на сьогодні не було жодної конфліктної ситуації, яка б виходила із студентського середовища гуртожитків. Якщо і виникають деякі соціально-побутового чи виховного характеру питання, то вони оперативно і швидко вирішуються.

Ради студентського самоврядування гуртожитків приймають участь у поселенні студентів та виселенні тих студентів, що неодноразово порушують правила внутрішнього розпорядку  проживання в гуртожитку.

Активно на сучасному етапі проводиться спортивно-масова робота в гуртожитках. Щорічно всі гуртожитки ЧДТУ беруть участь у Обласній спартакіаді серед студентських гуртожитків вищих навчальних закладів. Два роки поспіль гуртожитки ЧДТУ посідають призове  третє місце.