Неділя, 26 листопада 2017 22:55

IV Філософський Форум

До Міжнародного дня філософії кафедра філософських і політичних наук ЧДТУ провела IV Філософський форум, який виступає відкритим інтелектуальним майданчиком для обговорення актуальних питань гуманітарних наук. Традиційними учасниками заходу є викладачі, студенти та всі, хто цікавиться філософією, соціологією, політологією, психологією тощо.

Тематика IV Філософського форуму: «Україна: вчора, сьогодні, завтра…Спроба прогностичного осмислення» об'єднала натхненну філософією інтелектуальну спільноту Черкащини, Херсонщини та Сумщини. Формат цьогорічного заходу відзначився кількома особливостями: по-перше, завдяки сучасним можливостям інтернету та скайп-зв’язку у форумі активну участь взяли завідувач кафедри соціально-гуманітарної освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Михайло Жук та завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Херсонського державного аграрного університету Галина Берегова і, по-друге, філософська подія передбачала жваві тематичні панельні дискусії філософського, освітнього, психологічного, історичного, соціального та економічного напрямів.

Під час IV Філософського форуму були презентовані наукові проблеми в контексті українських реалій минулого, сьогодення і майбутнього крізь призму філософії, соціології, політології, психології, історії, економіки.

Зокрема, Михайло Жук розпочав панельну дискусію актуальною темою, яка спонукає до розмів, «Україна у вимірі четвертої промислової революції: потреба нової філософії аналітики»Галина Берегова, у свою чергу, продовжила освітню дискусійну панель питанням «Готовність вітчизняної філософії до неопросвітництва». Філософську естафету підхопила завідувач кафедри загальної педагогіки і психології ЧНУ імені Богдана Хмельницького Інна Лук’янець із доповіддю «Психологічні особливості української нації в процесі державотворення». А завідувач кафедри історії України та суспільних дисциплін ЧДТУ Ірина Стадник під час історичної панелі зупинилася на темі «Прогностична функція історії: за чи проти».

Протягом захопливої дискусії неодноразово наводилися вислови відомих філософів Сократа, Карла Юнга, Григорія Сковороди, Михайла Драгоманова та інших, одна філософська думка породжувала іншу, учасники висловлювали оригінальні припущення, надавали цікаві коментарі та ставили слушні запитання.

Загалом,   IV Філософський форум  - це не лише обмін інформацією, дискусія та відповіді на запитання, а й платформа для пошуку істин сьогодення…

Галерея зображень