Неділя, 27 листопада 2016 14:30

Науково-методичний семінар «Статус гуманітарних дисциплін в сучасному університеті»

23 листопада 2016 року відбулось чергове засідання науково-методичного семінару кафедри філософських і політичних наук ЧДТУ. Доцент Кожемякіна О.М. у доповіді «Статус гуманітарних дисциплін в сучасному університеті» розкрила питання кризи легітимності гуманітарних дисциплін крізь призму проблематизації існування самого університету та необхідності формування ключових компетенцій з перевагою настанови «навчання протягом життя». Зокрема, в процесі обговорення ключових положень праці Стефана Колліні «Навіщо потрібні університети» було розглянуто питання логіки економічної ефективності університету, синдрому рейтингування, ключових характеристик університету та його цілей. Протягом дискусії було визначено, що в університетській освіті є щонайменш три цілі, досягнення яких неможливе без гуманітарних дисциплін: допомогти людині зрозуміти, хто вона така, що її хвилює і що мотивує; допомогти зрозуміти своє місце у великому світі; а також підготувати її до майбутньої роботи.